Léčivá síla doteku

Léčivá síla doteku - Biorganica    Věděli jste, že čím více lásky a jistoty se dítěti na začátku jeho života dostane, tím silnější a stabilnější osobnost z něj vyroste? Vzájemnou blízkost můžete prohloubit například prostřednictvím kojenecké masáže – láskyplné doteky jsou totiž pro tělesnou a duševní pohodu malých miminek klíčové.

Prostřednictvím vědomého doteku s dítětem komunikujeme – nestaráme se tak jen o jeho základní potřeby, ale dodáváme mu pocit přijetí, tepla, jistoty a bezpečí. Masáž různých částí těla navíc přináší úlevu od mnoha obtíží, obnovuje životní sílu a pomáhá odplavovat negativní pocity. I z toho důvodu masáže miminek patří v mnoha kulturách k umění, které se předává z matky na matku, z generace na generaci. Základní tahy kojenecké masáže se můžete naučit i vy a přirozeně tak prohloubit komunikaci v rodině a nastolit v ní důležitý rituál plný vzájemné blízkosti a porozumění.

Co přesně mě čeká?
Výuka probíhá v pětitýdenním kurzu, během něhož čeká vás i miminko pět lekcí v rozsahu 60–90 minut. Setkání bývají komorní, obvykle se jich účastní maximálně pět rodičů a jejich děťátek. V případě potřeby můžete zvolit také individuální lekce. Vaše miminko masírujete pouze vy podle tahů, které instruktor předvádí na panence. Více se dozvíte na webu www.iaim.cz
Teorie a postup všech doteků vychází z techniky, kterou sestavila zakladatelka Mezinárodní asociace kojenecké masáže IAIM, paní Vimala McClure, a zahrnuje masáž dolních končetin, bříška, hrudníčku, obličeje, rukou a zad. V každé lekci se naučíte nové tahy pro danou část těla a zopakujete si tahy z lekcí předchozích. Součástí metodiky jsou i lehká protahovací cvičení v podobě jemných tahů a protikoliková sestava přinášející úlevu při obtížích s bříškem. Vše probíhá v tichosti, teple a klidu, a to buď v prostoru, který vybere instruktor IAIM, či přímo u vás doma. Neoddělitelnou součástí každé lekce jsou také diskuse k tématu, s jehož námětem můžete přijít i vy. Více informací najdete v podzimním vydání biOrganica magazínu.

Základní přínosy kojeneckých masáží:
1. podporují vztah mezi dítětem a rodičem (láska, tolerance, komunikace...)
2. uvolňují (přinášejí úlevu v případě koliky, zácpy, plynatosti, svalového napětí...)
3. podporují relaxaci dítěte i rodiče
4. zlepšují spánek dítěte
5. stimulují téměř všechny systémy v těle (imunitní, oběhový, nervový, trávicí atd.)
6. zvyšují sebeúctu a sebedůvěru rodičů
7. vytvářejí prostor pro lásku a otevřenou komunikaci.

cystická fibroza, žena s miminkem, inhalace, nemocnice

BiOrganica TIP: Užijte si mnoho výhod dětské masáže s naší novinkou – 100% organickou směsí vyživujících a uklidňujících olejů, kterou MUDr. Mariano Spiezia vyvinul na míru potřebám té nejdelikátnější pleti. Jemná směs obsahuje mimo jiné jojobový, meruňkový a mrkvový olej, snadno se roztírá, vyživuje a zklidňuje jemnou dětskou pokožku. 

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek