Zahalte se do vanilkové péče

Zahalte se do vanilkové péče - Biorganica    Pronikněte do tajemství klíčové ingredience, bez níž se neobejde to nejlepší vánoční cukroví, poctivá zmrzlina ani bestseller značky Inlight, do kterého se zamilovala i herečka Aňa Geislerová. Vanilková aromaterapie je navíc známá svou schopností navozovat pocity pohody, uklidňovat a pomáhat proti depresím, což se v čase ubývajícího denního světla obzvláště hodí.

Věděli jste, že…

vanilka je druhé nejdražší koření světa? Všechny fáze pěstování plodů teplomilné orchideje totiž probíhají ručně. Mechanické opylení je pěstiteli prováděno od časných ranních hodin a kromě zručnosti vyžaduje také notnou dávku soustředění. Pokud k němu nedojde, květ odpadne a zázračný plod vanilovníku nikdy nespatří světlo světa.
o výjimečných vlastnostech vanilky věděli již staří Aztékové, kteří ji zahrnovali do svých náboženských rituálů. Není divu, vanilka má nespočet úžasných účinků – díky svým antimykotickým vlastnostem je vhodná při léčbě dermatitid, ekzémů a dalších zánětlivých kožních chorob.
chcete-li si dopřát každodenní hýčkání směsí blahodárných olejů v kombinaci s extraktem z pravé vanilky a květů růže, sáhněte po denním olejíčku Inlight. Lehká, hydratační a výživná směs rostlinných bio-aktivních výtažků pleť viditelně hydratuje a s pomocí pupalkového oleje také regeneruje. Vanilka nechybí ani ve stále populárnějším pleťovém oleji pro muže.
během náročných dnů vám vůně vanilky pomůže rozproudit mozkovou činnost a zahnat únavu. Kouzelné jsou i masáže vanilkovým olejem, které regenerují pokožku, pozitivně působí na srdce a napomáhají k celkové psychické pohodě, vyrovnanosti a optimismu. Pozor – v žádném případě však nesmí jít o umělé napodobeniny! Ty jsou mnohdy odpovědné za alergické reakce, v tom lepším případě citlivějším nosům nevoní.

cystická fibroza, žena s miminkem, inhalace, nemocnice

Květy vanillky pravé obsahují až 200 vonných látek, bývají proto využívány také v rámci aromaterapie. Známé jsou především svým blahodárným působením na psychiku.

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek