Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

O nás

Co přivedlo partnerku advokátní kanceláře Andreu Vaníčkovou k bio kosmetice?

Dohromady s bývalou kolegyní nás svedly naše tehdy ještě nenarozené první děti na těhotenském kurzu. Staly se z nás kamarádky a maminky, které si po letech intenzivní práce konečně užívaly rodičovskou dovolenou.

Zajímá vás, jak vybíráme značky? Číst více

Na počátku byla… ropa.
Cože?

S příchodem dětí do našich životů se nám otevřel nový pohled na svět i nové priority. Začaly jsme se zajímat o složení kosmetiky a šokovalo nás zjištění, že většina konvenčních výrobků vzniká z odpadů ropy a v jejich složení běžně najdete ingredience podezřelé z řady vážných zdravotních rizik. Zorientovat se v nabídce zdánlivě zdravějších a bezpečnějších alternativ navíc nebylo zdaleka tak jednoduché, jak jsme si původně myslely.

 

Testováno na nás a našich dětech

V rámci pátrání po vhodné péči pro děti jsme nakonec narazily na ručně vyráběnou 100% bio kosmetiku Inlight z Velké Británie, která patří k nejčistším značkám na světě. Andreu zvyklou na nejluxusnější krémy ohromilo, že se její pleť po použití bio balzámů začala doslova měnit před očima. Postupem času se uzdravila i Petřina pokožka postižená těžkou formou akné a pigmentovými skvrnami. V té době Petra navíc kojila syna, jemuž po matčině přechodu na přírodní kosmetiku zcela zmizel atopický ekzém.

Start-up při rodičovské dovolené

Bylo nám jasné, že jsme objevily něco naprosto mimořádného, co na českém trhu dosud chybělo. Naše nadšení ještě umocnila návštěva britského Cornwallu, kde produkty malé rodinné značky vznikají. Všechny fáze výroby tu probíhají pod vedením charismatického lékaře, homeopata a moderního alchymisty Mariana Spieziy. Právě setkání s ním pro nás bylo natolik určující, že jsme se rozhodly začít tuto ručně vyráběnou bio kosmetiku dovážet také do Česka.

Zrození značky biOrganica

Obě jsme velmi brzy pochopily, že za naprosto výjimečnými výsledky značky Inlight stojí absolutní čistota použitých ingrediencí i celostní přístup jejího charismatického tvůrce. Okouzlení světem přírodní kosmetiky bylo natolik silné, že jsme založily projekt biOrganica, jehož název v sobě spojuje české bio i jeho anglický překlad „organic“. Hned od počátku jsme začaly pátrat po dalších výjimečných značkách, které vynikají svou čistotou, jsou ideálně 100% bio, cruelty free a s mimořádnou účinností...

 

Od kočárku k rostoucí firmě

Start-up založený původně na rodičovské dovolené se postupně vyvinul v soběstačnou a rostoucí firmu, která má stabilní místo na českém trhu a prezentuje zákazníkům ty nejčistší značky. Důležitou součástí naší firmy se stala také pravidelná edukace týkající se složení kosmetiky a motivace zákazníků k udržitelnějšímu životnímu stylu.

 

Genius loci pražské Ořechovky

Plynulý růst biOrganica vyžadoval tolik péče a pozornosti, že jsme postupně opustily původní profese a dnes se již naplno věnujeme úspěšnému podnikání. Po pěti letech existence se náš tým rozrostl na téměř dvě desítky zaměstanců a spolupracovníků. V roce 2018 se naše firma zároveň přestěhovala do nádherného prvorepublikového ateliéru na Ořechovce, jehož součástí je designový showroom prezentující portfolio již šesti úžasných bio značek.

Odpovědná společnost nové doby

Firmu se snažíme budovat nanejvýš eticky vůči klientům, spolupracovníkům i zaměstnancům. Navzdory neustálému růstu je pro nás ze všeho nejdůležitější zachování vzájemné slušnosti, respektu a osobního přístupu nejen k zákazníkům, ale i ke všem členům týmu. Obě zároveň věříme, že smyslem naší firmy je také snaha pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba. V současné chvíli proto aktivně přispíváme zejména na vysazování nových stromů. Pomoc směřujeme také k nemocným, zejména pak k dětem. Dobročinnost vnímáme jako srdeční záležitost a velkou osobní školu.

 

Zastáváme názor, že smyslem firmy v dnešní době není pouze zisk, ale také pomoc potřebným. Není nám lhostejné, co se děje s naší planetou, a proto sami aktivně vymýšlíme vlastní charitativní a ekologické aktivity a na mnoha dalších se alespoň částečně podílíme.

Naše biopoklady i specifický přístup k podnikání zaujaly již řadu zajímavých osobností, mezi něž patří například Aňa Geislerová, Martha Issová, Tamara Klusová, Kaira Hrachovcová, Bára Nesvadbová, Saša Rašilov, Margit Slimáková, Lenka Medvecová a další.

Zajímá vás,
jak vybíráme značky?


Číst více