Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Znáte rizika opalovacích krémů?

Znáte rizika opalovacích krémů?

Sluneční paprsky nám dávají mnoho. Po zimě do nás vlévají energii, zlepšují náladu, posilují imunitu... Většina z nás o bronzově zbarvenou kůži aktivně usiluje, protože nám sluší a je IN. Opalování se oddávají masy lidí, a tak se z této odpočinkové aktivity stal velký byznys.

V záplavě marketingových hesel, jež na nás chrlí velké firmy, bývá někdy obtížné se zorientovat. Pojďme se proto seznámit s těmi nejdůležitějšími informacemi, které mohou s výběrem vhodné opalovací kosmetiky pomoci:

1. Kůže je největší lidský orgán s řadou zásadních funkcí. Látky aplikované na pokožku se u opalovacích krémů vstřebávají do těla ve významně vyšší míře a to především proto, že opalovací krémy mažeme na velkou plochu těla opakovaně a kromě jiného jsou vystavené velkému vlivu záření a tepla.


2. Syntetické UV filtry fungují pouze, pokud pronikají dovnitř kůže. Řada syntetických UV filtrů je podezřívána z toxicity, narušování hormonální aktivity a jiných závažných rizik. I z toho důvodu je zásadní sledovat složení opalovacích krémů a vyvarovat se těm, jež obsahují rizikové syntetické látky.

3. Na rozdíl od syntetických jsou přírodní UV filtry stvořeny z minerálních částic (obvykle rozemleté nerosty), které zůstávají na povrchu těla, kde vytvářejí ochrannou barieru, která jako zrcadlo odráží a rozptyluje UVB i UVA záření.


4. Při výběru opalovacích krémů je třeba pohlídat, aby obsahovaly mechanický filtr ve formě mikročástic (také tzv. non-nano), tedy částic větších než 100 nm, které zůstávají na povrchu kůže. Menší částice než 100 nm se nazývají nanočástice a do kůže naopak pronikají. Vzhledem k tomu, že doposud nebyl řádně prozkoumán vliv nanočástic na lidský organismus, je vhodné přijmout zásadu předběžné opatrnosti a nanočásticím se vyhýbat.

Opalovací krémy Butterbean Organics obsahují certifikované bio složky a zajišťují širokospektrální UVA i UVB ochranu. Kromě jiného jsou snadno ekologicky odbouratelné.

TEXT: BIORGANICA
FOTO: MARTIN GOGA

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 10. 09. 2019 / Rubriky: Eko témaNejčistší opalování

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích