Milí zákazníci, z důvodu omezených kapacit přepravců počítejte s možným zpožděním při doručení Vašich objednávek přepravními službami. 
Pokud jste z Prahy, využijte naši novou službu ROZVOZ, kde garantujeme dodání obratem.
Přejeme klidný advent.
Přeskočit na obsah

Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Znáte rizika opalovacích krémů?

Sluneční paprsky nám dávají mnoho. Po zimě do nás vlévají energii, zlepšují náladu, posilují imunitu... Většina z nás o bronzově zbarvenou kůži aktivně usiluje, protože nám sluší a je IN. Opalování se oddávají masy lidí, a tak se z této odpočinkové aktivity stal velký byznys.

V záplavě marketingových hesel, jež na nás chrlí velké firmy, bývá někdy obtížné se zorientovat. Pojďme se proto seznámit s těmi nejdůležitějšími informacemi, které mohou s výběrem vhodné opalovací kosmetiky pomoci:

1. Kůže je největší lidský orgán s řadou zásadních funkcí. Látky aplikované na pokožku se u opalovacích krémů vstřebávají do těla ve významně vyšší míře a to především proto, že opalovací krémy mažeme na velkou plochu těla opakovaně a kromě jiného jsou vystavené velkému vlivu záření a tepla.
2. Syntetické UV filtry fungují pouze, pokud pronikají dovnitř kůže. Řada syntetických UV filtrů je podezřívána z toxicity, narušování hormonální aktivity a jiných závažných rizik. I z toho důvodu je zásadní sledovat složení opalovacích krémů a vyvarovat se těm, jež obsahují rizikové syntetické látky.
3. Na rozdíl od syntetických jsou přírodní UV filtry stvořeny z minerálních částic (obvykle rozemleté nerosty), které zůstávají na povrchu těla, kde vytvářejí ochrannou barieru, která jako zrcadlo odráží a rozptyluje UVB i UVA záření.
4. Při výběru opalovacích krémů je třeba pohlídat, aby obsahovaly mechanický filtr ve formě mikročástic (také tzv. non-nano), tedy částic větších než 100 nm, které zůstávají na povrchu kůže.  Menší částice než 100 nm se nazývají nanočástice a do kůže naopak pronikají. Vzhledem k tomu, že doposud nebyl řádně prozkoumán vliv nanočástic na lidský organismus, je vhodné přijmout zásadu předběžné opatrnosti a nanočásticím se vyhýbat.

cystická fibroza, žena s miminkem, inhalace, nemocnice

Opalovací krémy Butterbean Organics obsahují certifikované bio složky a zajišťují širokospektrální UVA i UVB ochranu. Kromě jiného jsou snadno ekologicky odbouratelné.

dívka s medvídkem, dýchací maska, inhalace, nemocnice

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 10. 09. 2019 / Rubriky: Eko téma

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.