Přeskočit na obsah

Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Eco&luxury značka od rakouských sousedů

Eco&luxury značka od rakouských sousedů

Víte, že egyptská královna Kleopatra vděčila za svou krásu mimo jiné koupelím v syrovátce? Firma vielö sídlící v Rakousku vsadila na tento neprávem opomíjený vedlejší produkt výroby sýra a v podobě certifikovaných bio produktů péče o pleť a vlasy ho úspěšně vrátila na scénu. Při výrobě respektuje přírodu, čistotu i kvalitu ingrediencí a jednoduchost péče nezatížené chemií.

Základem filosofie vielö je unikátní, vědomě prostý přístup k péči o pokožku obličeje a těla pomocí jednoduchých, ale účinných složek redukovaných na to nejpodstatnější.

PROČ PRÁVĚ SYROVÁTKA?
Možná vám spojení biosyrovátky a péče o pleť zní bláznivě, ale přednosti této základní ingredience kosmetiky vielö jsou více než přesvědčivé. Je vhodná k péči o pokožku a vlasy zejména díky v ní obsaženým mléčným kyselinám. Mají totiž stejnou strukturu jako mléčné kyseliny vytvářené tělem a pozitivně působí na kyselý ochranný plášť pokožky. Proto se také často zmiňují Kleopatřiny relaxační a pečující lázně, protože právě Kleopatra byla vášní pro mléčné koupele pověstná. Syrovátka se tedy může pochlubit dlouhou tradicí v péči o pleť a je zejména vhodná pro suchou a citlivou pokožku. Díky mléčné kyselině, mléčnému cukru, vápníku, vitaminu B, železu, bílkovinám, draslíku a fosforu je opravdovým „multitalentem“ v péči o pokožku a vlasy.

KOUZLO CIRKULÁRNÍ EKONOMIKY
Zakladatelé vielö se inspirují myšlenkami cirkulární ekonomiky, kdy z dostupných přírodních zdrojů vznikají nové, vysoce kvalitní produkty. V případě vielö je to tekutá bio syrovátka, vedlejší produkt výroby sýra. Na nápad přišli, když se v jednom hornorakouském sýrařství dozvěděli, že hlavní vedlejší produkt – syrovátku – tu dále nezpracovávají. Chtěli dokázat, že se surovinami lze zacházet zodpovědně a že lze být úspěšný i při respektováním trvalé udržitelnosti. A také naučit lidi, aby syrovátku ocenili stejně jako naši předkové.

DVA MUŽI A UNIKÁTNÍ VŮNĚ
Za značkou založenou v roce 2017 ve Sattledtu zhruba 60 km od českých hranic stojí dva mladí muži z Horních Rakous – právník Christian Pauzenberger a inženýr Alexander Daspersgruber. Přestože firma sází na regionální působnost, jsou její produkty k mání ve Velké Británii a v Německu. Koronavirová krize přispěla k tomu, že lidé začali vnímat, čím si myjí ruce a že kvalita mýdla hraje roli. Pro lidi se suchou pokožkou jsou přírodní produkty blahodárné. Cílovou skupinou vielö jsou kreativní lidé dbající o zdraví a schopní kritického myšlení.

Velký vliv na úspěch má i vůně vyvinutá známým parfumérem Yogeshem Kumarem a složená z pečlivě vybraných éterických olejů pocházejících od bio pěstitelů. Vůně se slévají v nový smyslový zážitek, aniž by však překrývaly původní přírodní aroma produktů. Výsledkem je EXPLORE – ojedinělá vůně zvoucí ke snění a uvolnění.

JEDNODUCHOST & UDRŽITELNOST & TRANSPARENTNOST
Kvalita, jednoduchost, transparentnost a udržitelnost jsou základní principy prolínající všemi oblastmi podnikání firmy. Všechny produkty vielö mají 100% domácí původ – v Rakousku jsou navrhovány vyvíjeny i vyráběny. Majitelé se vědomě rozhodli pro přísné standardy certifikované rakouské bio kosmetiky (Austria Bio Garantie). Výrobci věří na autentické, poctivé a ověřené produkty z přísad, o jejichž kvalitě není pochyb. Zaručují tak, že respektují šetrný přístup k přírodě a pokožka zákazníků není vystavována potenciálně škodlivým přísadám.

TEXT: JANA ŠULISTOVÁ
FOTOGRAFIE: VIELÖ

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 21. 09. 2021 / Rubriky: Novinky

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.