Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Nový spojenec v péči o krk!

Nový spojenec v péči o krk!

Pokud nechcete strávit zbytek života v roláku nebo se šátkem na krku, přesuňte péči i o patro níž. Pokožka krku a dekoltu se vám odvděčí, zvlášť pokud sáhnete po žhavé novince od Inlight, jíž je Zpevňující sérum na krk.

Obličej si většinou užívá starostlivého hýčkání, ale na ostatní části těla už energie mnohdy nezbývá. Pokud bychom se měli řídit podle hesla „Každému podle jeho zásluh“, na prvních místech fronty na péči by stála chodidla a ruce. Ty první se většinu dne často tísní a potí v nevhodné obuvi, spočívá na nich často nemalá hmotnost celého těla, pokoušejí se o ně spory plísní a přesto nás neúnavně přemisťují, kam potřebujeme. Na hřbety dlaní zase útočí UV záření, trápí je střídání teplot, o neustálém mytí, sušení a namáčení v nejrůznějších čisticích prostředcích ani nemluvě. Za špatnou péči se mstí tím, že navzdory udržovanému obličeji zcela neomaleně prozradí náš skutečný věk.

Sérum na krk

POMSTA ZA ŠPATNOU PÉČI

Dalšími „práskači“ jsou krk a dekolt. Ty sice takové zásluhy o naše bytí nemají, ale jejich zahrnutí do pečující rutiny je extrémně snadné! A za těch několik minut navíc se vám bohatě odmění.

Nemusíte být odboníci, abyste poznali, že pleť na krku a dekoltu se od té obličejové liší. Nejblíž má k jemné pokožce očních víček. Mazových žláz vylučujících tuk potřebný k podpoře elasticity, je v těchto obastech méně. Pokožka je tenčí, málo promaštěná a obsahuje méně kolagenu, takže je náchylnější ke vzniku vrásek.

Na tyto problematické partie cílí nejnovější produkt MUDr. Mariana Spieziy – Inlight Zpevňující sérum na krk. Kombinace účinné řady organických bylinných extraktů se stahujícími a antioxidačními vlastnostmi a „suchých“ olejů pomáhá stimulovat elastin a kolagen. Při pravidelném používání vyživí jemné oblasti krku a dekoltu a pomohou je vypnout.

Cacay

HLAVNÍ HVĚZDA NOVÉHO SÉRA

Největší hvězdou novinkového produktu je olej z ořechů cacay, který po léta patřil k nejlépe střeženým tajemstvím Amazonie. Díky vysokému obsahu přírodního retinolu (vitamin A proti stárnutí), vitaminu E a kyseliny linolové (vitamin F) podporuje tvorbu kožních buněk. Pomáhají zbrzdit stárnutí pleti i tvorbu tmavých skvrn. Pravidelné používání superúčinného oleje cacay spolu s vhodnou péčí se časem projeví na rozjasnění pokožky. Lehká oříšková vůně cacay doplněná jemnými tóny jalovce a cypřiše dodává zpevňujícímu séru neodolatelně hřejivou a exotickou vůni.

Milovníci přírody navíc mohou mít čisté svědomí. Ořechy se sklízejí ekologicky a olej se lisuje za studena. Zbytky z výroby se využijí jako hnojivo a zbytky skořápek lze umlít na mouku.

V produktu mají důležitou funkci i další „suché“ oleje, jimž jsou připisovány ještě silnější hydratační účinky než jejich „mokrým“ kolegům. Do pokožky se vstřebají téměř ihned po aplikaci. Obsahují polynenasycené mastné kyseliny, jako je kyselina linolová. V kombinaci s vysokou koncentrací rostlinných extraktů pomáhají stimulovat tvorbu kolagenu. Každý produkt Inlight má vlastní složení dokonale zacílené na druh péče.


Zelená káva

 

KOUZLO MENŠÍCH ROLÍ

Mimořádně antioxidační olej z hroznových semínek se získává z drobných semen organických hroznů. Pomáhá chránit pleť před poškozením volnými radikály a je bohatý na proanthokyanidin, fytochemický antioxidant, který je považován za bodyguarda chránícího před UV záření.

Extrakt z Camu Camu přispívá k celkovému účinku svými adstringentními, antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi. Obsahuje množství minerálů, například sodík, draslík, vápník, zinek, hořčík, mangan a měď, což jsou dokonalí spojenci pro udržení pružnosti pokožky.

Výtažek ze zelené kávy přináší vysokou koncentraci esenciálních mastných kyselin, sterolů a vitaminu E – silných antioxidantů, které pomáhají pokožce udržet zdraví a pružnost, navíc je pomocníkem proti stárnutí a odstraňování volných radikálů par excellence.

Mobil

JEŠTĚ NĚCO NAVÍC

Působení času a gravitace na náš vzhled můžeme zmírnit nejen kosmetickou péčí. I když ta pomáhá i při o ochraně před vlivem slunečních paprsků, které umějí uškodit  zejména dekoltu a zapříčinit vznik nehezké pigmentace.

Pokožku krku však hodně zatěžuje i nevhodné postavení hlavy, které do vynálezu mobilních telefonů trápilo zejména milovnice ručních prací a dalších činností, které se vykonávají se skloněnou hlavou. Zkuste si spočítat, kolik hodin strávíte zíráním na displej telefonu. Kromě krční páteře a přilehlých svalů namáháte i pokožku krku, na níž se pak vrásky objeví mnohem dříve. Dekoltu zase škodí shrbený postoj. Pokožku a svaly pod ní uložené prokrví a podpoří masáž, ale i vhodné cviky. Ideálně takové, které vám doporučí nebo schválí váš fyzioterapeut.

Sérum je dobře používat ráno i večer na vyčištěnou pleť. Dvě až tři dávky séra z pumpičky zahřejte v dlaních. Protáhněte krk tak, aby brada směřovala vzhůru, a přípravek jemně vmasírujte směrem od dekoltu ke krku a čelisti. Po třech až pěti opakováních péči zakončete poklepáváním směrem dolů od krku k hrudníku, čímž podpoříte lymfatickou drenáž. Poté naneste oblíbený olej nebo balzám Inlight na obličej a můžete se těšit na brzké zpevnění a projasnění pokožky.

VĚDA FANDÍ ALCHYMII

Na charismatickém tvůrci kosmetiky Inlight je mimo jiné zajímavá schopnost spojit vědecké znalosti se starobylými tradicemi a zelenou chemií. MUDr. Mariano Spiezia doplňuje medicínské vzdělání znalostí bylin, homeopatie i poznatky o fungování lidské pokožky. Díky tomu vytváří čisté, mimořádně účinné a omlazující produkty péče o pleť.

Vědecky ověřené výrobní metody a ruční udržitelná výroba v Cornwallu ve Velké Británii brzy zaujaly širokou veřejnost. Značka Inlight se stala první britskou kosmetickou značkou, jejíž celá řada získala od společnosti COSMOS certifikaci „100% organická“ plus řadu ocenění, včetně The Beauty Shortlist Awards, The Ultimate Natural Beauty Bible, Psychologies, ABA, Sublime Magazine, Indie Beauty. 

Sérum na krk

AUTOR: JANA ŠULISTOVÁ
FOTO: UNSPLASH.COM, ARCHIV ZNAČKY INLIGHT

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 04. 12. 2023 / Rubriky: Novinky

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích