Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Dr. Mariano Spiezia: Péče o krásu v rytmu měsíčních cyklů

Dr. Mariano Spiezia: Péče o krásu v rytmu měsíčních cyklů

„Jak všichni víme, gravitace Měsíce má na planetu Zemi velký vliv. Nejviditelnější je střídání přílivu a odlivu, které vzniká kolísáním tekutých hmot oceánů a změnou hladiny moří. Popisy toho, jak měsíční cykly ovlivňují všechny živé tvory, najdeme v nejstarších tradicích po celém světě.,“ říká tvůrce 100% bio kosmetiky Inlight Dr. Spiezia.

Kůže je největší orgán lidského těla a neustále se mění. Její tvorba a vývoj jsou poměrně složité procesy, při nich se buňky na cestě od bazální vrstvy epidermis k povrchu pokožky nepřetržitě obměňují a obnovují.

Během této „biologické“ pouti buňky produkují keratin – tvrdý protein, který pokožku chrání před fyzikálními a chemickými vlivy z vnějšku, zejména před UV zářením. Cyklus obnovy pokožky trvá 28 až 30 dní, což je doba nápadně se podobající průchodu Měsíce jednotlivými fázemi a ženskému menstruačnímu cyklu. Kromě vnějších vlivů na kůži působí další faktory, jako je třeba hormonální věk, kvalita a délka spánku, stravovací návyky, stres nebo životní styl.

Nic se neděje náhodou a souvislost mezi ženským i měsíčním cyklem a cyklem obnovy pleti je skutečně fascinující.

S postupem času se pokožka přirozeně proměňuje a obnova jejích buněk se zpomaluje. Kůže je křehčí, tenčí a matnější. Produkuje také méně kožního mazu, a je tudíž náchylnější k poškození vnějšími vlivy.

Proměna je přirozený jev koloběhu Života a podléhá jí všechno na světě, včetně lidí – od narození až do biologické smrti. Ani pleť nemá výjimku. Dobrou zprávou však je, že pro to, jaký ten koloběh bude a jaké na nás zanechá stopy, můžeme hodně udělat zejména zdravým životním stylem, uvědomělým rozhodováním, o čem budeme přemýšlet, na co reagovat, co budeme jíst, co milovat a v neposlední řadě také přemýšlením o tom, co si naneseme na kůži.

Jak všichni víme, gravitace Měsíce má na planetu Zemi velký vliv. Nejviditelnější je střídání přílivu a odlivu, které vzniká kolísáním tekutých hmot oceánů a změnou hladiny moří. Popisy toho, jak měsíční cykly ovlivňují všechny živé tvory, najdeme v nejstarších tradicích po celém světě. Zajímavé jsou například teorie, že měsíční cyklus urychluje růst nadzemní části nebo kořenů rostlin. Jak to vše funguje, není zatím zcela jasné, ale výsledky působení Měsíce můžeme vidět na vlastní oči!

Většina lidí tyto změny připisuje elektromagnetickým vlnám. Podle mé vize jednoty života je každá frekvence silně propojena s celým systémem prostřednictvím vln energie, které mezi sebou komunikují. Změna polohy Měsíce na obloze, jeho odlišné postavení vůči Slunci i rozptyl odraženého světla mohou jemně ovlivnit náš metabolismus a přispět tak ke změně.

V dnešní době je již všeobecně známo, že změna počasí nebo atmosférického tlaku může mít vliv na lidské zdraví a výrazně změnit náladu. Totéž platí pro měsíční cyklus. Mechanismy opět nejsou jasné, ale s největší pravděpodobností souvisejí se změnami elektromagnetismu nebo gravitační přitažlivosti Měsíce v důsledku jeho polohy na obloze.

Vycházíme-li ze staré zemědělské tradice i z přírodní medicíny, je období ubývajícího Měsíce díky odstředivé síle nejvhodnější dobou pro detoxikaci a následnou regeneraci po vyloučení toxinů. 

Z toho vychází koncept obličejového séra č. 1 sloužícího k hloubkovému detoxu pleti. Obsahuje mimo jiné lopuch, zázvor, kopřivu, tymián, pískavici řecké seno nebo hřebíčkovou nať, které podporují hloubkové čištění pleti, otevírají póry a usnadňují uvolňování vnitřních nečistot a toxinů.

Ošetření přechází do druhé části ubývajícího Měsíce s pleťovým sérem č. 2. To díky vysokému obsahu antioxidačních složek a rostlinných extraktů (acai , maca, camu camu, moringa, zelený čaj, zelená káva, borůvky) přispívá k intenzivní regeneraci. S jejich pomocí se neutralizují volné radikály vzniklé při prvním detoxikačním působení.

Naopak během přibývajícího Měsíce, který směřuje k úplňku, se energie otáčí dostředivou silou dovnitř. Ve starých a lidových tradicích je to vhodná doba k vyživení půdy a získání nejlepší úrody (zejména aromatických bylin – jsou-li nasbírány v době blížícího se úplňku, obsahují nejvyšší množství účinných látek).

V souladu s těmito přirozenými změnami obsahuje pleťové sérum č. 3, přinášející super-food výživu, oleje přirozeně bohaté na omega-3 a omega-6 esenciální mastné kyseliny, vzácné spojence zdravé pleti. Spolu s beta-karotenem a vonnými bylinnými výtažky (měsíček, růže, vanilka) připraví „půdu“ pleti na následnou bohatou „sklizeň“ krásy.

Cyklus uzavírá pleťové sérum č. 4 přinášející viditelné rozzáření. Pokožka se doslova rozsvítí díky složkám bohatým na chlorofyl (spirulina, zelený ječmen) a vzácným olejům (rakytníkový, opunciový, arganový). Ty totiž absorbují světlo a jsou skvělými pomocníky při mimořádné přeměně světla na energii a živiny. Poslední krok měsíční obnovy uzavře a upevní regenerovanou krásu vaší pokožky.

Díky zmíněným souvislostem a vzájemným energetickým vztahům doporučujeme začít s ošetřením obličeje čtyřfázovým pleťovým sérem hned po úplňku.

Při čtyřtýdenní kúře postupujte krok za krokem od séra č. 1 po č. 4 a užívejte si při ní podporu přírodních sil a vlivných podprahových vibrací jediného přirozeného satelitu planety Země – našeho krásného Měsíce.

Dr. Mariano Spiezia

PŘEKLAD: EVA KARLASOVÁ
FOTO: ARCHIV INLIGHT, UNSPLASH.COM A PEXELS.COM

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 09. 11. 2021 / Rubriky: Osobnosti

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích