Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Extrovertní introvert KAIRA K. HRACHOVCOVÁ: Na sociálních sítích si nestavím kariéru

Extrovertní introvert KAIRA K. HRACHOVCOVÁ: Na sociálních sítích si nestavím kariéru

Kaira K. Hrachovcová patří mezi velice pracovně vytížené herečky, jejichž diář je plný měsíce dopředu. Nám prozradila, co pro ni změnila karanténa a jak si aktuálně užívá volného času, který, jak sama přiznává, už velice potřebovala.

Jaká byla vaše první myšlenka, když jste se dozvěděla, že vám jako herečce končí ze dne na den veškerá práce a máte najednou prázdný diář?
Původně se veškeré termíny posouvaly, až postupně se začalo ukazovat, že některé věci se buď vůbec neuskuteční, nebo nevíme, kdy se budou moc uskutečnit. Ale nemám nějak zvlášť obavu – myslím, že je důležité si právě v téhle nelehké době sám v sobě nastavit, že o nás bude postaráno. O každého z nás bude postaráno. Já věřím, doufám, že mi budou i nadále chodit dobré nabídky práce a spolupráce, budou mě rozvíjet, posouvat a bavit. A snažím se k tomu přistupovat tak, že se pochválím, že jsem tolik pracovala a mohu si teď užít ten volný čas, který jsem moc potřebovala a dlouho si ho i přála.

Změnila se díky jinému dennímu režimu i vaše péče o tělo, duši, pleť?
Učím se tomu, že po mnoha letech mohu dlouho ležet v posteli a nevadí mi to, není mi to hloupé před sebou samotnou. Řekla jsem si, že mi nic neuteče a veškeré aktivity mi začnou až poté, co vstanu: a tak ležím dosytosti, co si tělo řekne. Žila jsem neustále obrovským fyzickým výdejem od rána do noci, karanténa mi dovoluje odpočívat a kompenzovat celá ta léta nabitého programu.

Nepijete alkohol, zdravě jíte, cvičíte jógu... Řekla byste o sobě, že jste striktní nebo máte nějakou neřest, kterou si vysloveně užíváte?
Nic jsem si nezakázala. Víc jak deset let nepiju alkohol, ale nejsem abstinent. Pamatuju si na zásadní zlom, kdy jsem ze dne na den přestala pít litry coly light, kterou jsem popíjela dvacet let v kuse, od rána do večera. V momentě, kdy jsem začala žít sama pro sebe, jsem začala mít i jiné stravovací potřeby. Jednu dobu jsem intuitivně jedla jako vegan, ale nezakázala jsem si maso. Maso některé si teď teda občas dám a s chutí: to když mám velkou fyzickou zátěž, kterou svému tělu dávám.

Jste známá i pro svůj vytříbený módní vkus, podle čeho si oblečení vybíráte?
Mám dobrý základ v šatníku, ale jsem žena, tudíž velice proměnlivá. Když si večer chci připravit oblečení na druhý den, málo kdy se trefím do pocitu/nálady, kterou mám ráno a nakonec jdu v něčem docela jiném. Většinou nemám ani pevně dané, v čem půjdu na společenské akce – dopředu totiž nevím, v čem budu chtít vyrazit a v čem se budu daný večer cítit nejlépe.

Nedávno jsme vás mohli vidět s tmavými dredy, což byla velká změna image a pro herce ne vždy jednoduchá.
Dlouhou dobu jsem si říkala, že bych na něco takového měla chuť. Ale jako herečka jsem to pro sebe potřebovala pojmenovat a najednou byla příležitost, resp. rovnou dvě: divadelní role Venuše v kožichu, kde by dredy dotvořily charakter role a pak focení k mé výstavě obrazů. Pak ale přišla karanténa, najednou dredy neměly opodstatnění, a tak jsem je sundala.

Jste aktivní i na sociálních sítích. Jak k nim přistupujete?
Na sociálních sítích příliš nepovídám. Fotka, pár slov a nevysvětluju. Jsem veliký introvert. Jednou mě trefně kolegyně herečka Vanda Hybnerová nazvala extrovertním introvertem, teprve když přijde příležitost, tak umím být velice otevřená. To nejčastěji přichází právě při práci. Na jevišti a před kamerou. A když se vyskytne nějaká výzva, na kterou chci odpovídat/reagovat slovem, tak potřebuji dobré a přímé otázky. Jinak si vše, co se děje kolem mě zpracovávám sama v sobě a nemám nutkání cokoli vysvětlovat a sdílet. Na sociálních sítích si tudíž nestavím kariéru. Mně samotné slouží pro inspiraci – na Instagramu jsem pozorovatel módy, stylu, lidí, návrhářů i sportovců. A já sama jsem ráda inspirací pro druhé.

Máte nějaký beauty tip, na který nedáte dopustit?
Miluju čokoládovou masku a používám ji i jako hodně rozmazlující noční balzám. Navíc mám vyzkoušené, že mi velice pomáhá, když ji vmasíruju lokálně na nějaký pupínek. Jakožto velký sportovec také umím ocenit péči o tělo: BIO tělový olej s arnikou a Inlight BIO zpevňující olej. A od Zuii zase nedám dopustit na pudry!

Na co se těšíte?
Na starou i novou práci. Na výstavu svých obrazů, na vznik mé spolupráce nové platformy nazvané “LIVETHEDAY”/”KDYKDYŽNETEĎ”. Těším se ke kadeřníkovi, těším se na masáže a těším se, že si zase budeme moci vyrazit na kafe a začneme znovu společensky žít.


TEXT:
Lucie van Koten
FOTO:
instagram Kairy Kateřiny Hrachovcovéunsplash.com

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 16. 05. 2020 / Rubriky: Osobnosti

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích