Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Lucie van Koten: „Každý den s něčím bojuji!“

Na první pohled působí jako by snad ani nebyla z tohoto světa. Jakmile nahlédnete do zákulisí jejího života, pochopíte, že všechno je tak trochu jinak. Úspěšná blogerka, propagátorka organické kosmetiky a představitelka udržitelného životního stylu vás překvapí smyslem pro humor, osvěžujícím sarkasmem i odvahou vyjádřit se k tématům, o nichž mnozí raději mlčí. Celé znění rozhovoru si můžete přečíst v aktuálním vydání časopisu Biorganica.

Patříš k dlouholetým propagátorkám „čisté kosmetiky“, s jakými předsudky se obvykle setkáváš?
Mnoho žen mívá problém zorientovat se v tom, co je přírodní a co ne. Často si v dobré víře kupují drahé krémy z lékáren, ale už nezkoumají složení. Mnohdy si tak domů přinesou produkt plný parabenů, konzervantů a minerálních olejů, jehož působení se samozřejmě zcela míjí účinkem. Lidé často nevědí, zda mají věřit farmacii nebo bylinkám, a tak kráčejí střední cestou plnou kompromisů, nebo příliš slepě následují trendy. S největšími předsudky a skepticismem se zatím potýká přírodní dekorativka. Málokdo věří, že může existovat make-up, který vydrží celý den, korektor, který dokáže zakrýt jakoukoli nedokonalost... Já přitom s přírodním líčením hravě zvládám i výrazný večerní look a domů se sice můžu vrátit společensky unavená, ale nikdy ne rozmazaná!

Jak poznat, že je kosmetika skutečně přírodní?
Jediným návodem, který nám prozradí, jestli je kosmetický výrobek opravdu tak přírodní, jak nám marketing tvrdí, je prostudovat si INCI, neboli složení. Chápu, že mezi regály v obchodě je to dost náročné, i proto stále více lidí preferuje nákupy on-line, kdy mají šanci si jednotlivé složky projít například na stránkách ewg.org.

Zastáváš názor, že nejdříve je třeba pleť léčit, až potom líčit. Jak přesně o sebe pečuješ?
Potrpím na opravdu kvalitní přírodní kosmetiku v bio kvalitě. Od patnácti let používám přípravky na olejové bázi, které úžasně chrání kožní film. Právě jeho zdraví je pro krásu pokožky klíčové. Když mám home office, sedávám u počítače nenalíčená, s olejovou maskou na obličeji a vlasovým zábalem. Stravu naopak tolik neřeším, snažím se nepřejídat, nejíst smažené a uzeniny. Ale jinak si vše dopřávám beze strachu, prostě věřím, že každé jídlo, které si vyberu, je pro mě dobré a prospěje mi. Z doplňků stravy pravidelně užívám tekutý chlorofyl, který podporuje krevní oběh a posiluje růst vlasů, což není nikdy na škodu (směje se). 

cystická fibroza, žena s miminkem, inhalace, nemocnice

V zásadě nic nového nekupuji a pokud ano, tak pouze z přírodních materiálů – toho se držím zejména u oblečení, protože z umělých látek, jako je polyester, se do životního prostředí uvolňují tzv. mikroplasty", říká v rozhovoru pro jarní vydání BiOrganica magazínu Lucie van Koten. FOTO: Monika Seidlová

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 10. 09. 2019 / Rubriky: Osobnosti

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích