Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Vše, co jste chtěli vědět o své pleti, ale báli jste se zeptat

Vše, co jste chtěli vědět o své pleti, ale báli jste se zeptat

Rádi byste péči o pleť posunuli na novou úroveň, ale nevíte si rady? Trápí vás „záhadné“ kožní obtíže, na které nic nezabírá? Bere každé vaše malé vítězství rychle za své a problém se vám vrací jako bumerang s ještě větší intenzitou? Nebo jste jen zvědaví a rádi byste vaší kůži lépe porozuměli? Svěřte se do péče terapeutky a školitelky Inlight Šárky Staré, která příští týden spouští sérii on-line seminářů zaměřených na ekzémy, akné i lymfatický systém.

Mnozí tě znají jako terapeutku a kosmetičku, tvoje pole působnosti je ale mnohem širší. Čemu přesně se věnuješ?
S lidmi, konkrétně s jejich tělem i duší, pracuji více než dvacet let. Mám zdravotnické vzdělání, absolvovala jsem řadu profesních výcviků a seminářů a jsem vyškolenou terapeutkou britské značky Inlight. Díky všem nasbíraným zkušenostem se klientům mohu věnovat celostním způsobem. Moje terapie jsou velmi různorodé, přizpůsobují se vždy potřebám daného člověka a přesahují běžný rámec povrchového působení. To znamená, že rozhodně nedělám jen „klasickou“ kosmetiku, během které vám někdo čistí pleť, natírá vás krémy a masíruje vám obličej. Snažím se ke každému klientovi přistupovat individuálně a kombinovat know-how klasické medicíny se znalostmi bylinek, prací s éterickými oleji, barevnou terapií Aura-Soma i psychologickým přístupem. Stejně jako zakladatel značky Inlight, pan doktor Mariano Spiezia, totiž zastávám názor, že každý kožní problém má velmi komplexní příčiny a rozhodně ho nelze řešit pouze povrchovou péčí.

Kdy jsi se vlastně začala zajímat o čistě přírodní kosmetiku?
Během studia angličtiny v Austrálii jsem byla úplně u vytržení, kolik ve světě existuje skutečně čistých přírodních značek. Když jsem se vrátila zpátky do Česka, přišel mi zdejší výběr žalostně malý. Na trhu tehdy figurovala dvě větší jména, jejich výrobky však u mnoha klientek způsobovaly alergické reakce. Pak jsem úplnou náhodou objevila australskou dekorativní kosmetiku ZUII. Přes ni jsem se nakonec dostala i k Inlightu. Tehdy jsem pochopila, co je to láska na první dotek. Stačilo vzít jednu z tmavěmodrých lahviček do ruky a cítila jsem, že jde o něco velmi mimořádného. Tak odstartovala moje letitá spolupráce s biOrganica. Díky Inlightu se vlastně nepřímo splnil můj dávný sen. Vždy jsem si přála vyrábět kosmetiku plnou bylin, která bude zároveň energeticky nabitá. Bohužel realizace tohoto přání nebyla tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na něco podobného prostě nemám na rozdíl od pana doktora Spieziy dost trpělivosti. Jsem ale moc ráda, že mohu s jeho výjimečnými produkty pracovat a sledovat, jak úžasně fungují v praxi.

Čím je podle tebe Inlight tak specifický?
Především vysokou koncentrací živých blahodárných látek a také čistotou – jen málo značek na světě se může pyšnit certifikací 100 % BIO. Výjimečný je i tím, že problémy řeší několika cestami. Nepůsobí pouze na naši pleť, ale prostřednictvím aromaterapie pozitivně ovlivňuje také naše tělo i psychiku. Výrobní postupy pana doktora navíc vycházejí ze způsobů, jakými pracovali staří alchymisté. Bylinné maceráty jsou nejprve nabíjeny měsíčním svitem, drahokamy a alchymistickými znaky, které posléze zdobí také jednotlivé flakonky. Někomu mohou připadat tyto aspekty zvláštní nebo nepodstatné, nicméně každý, kdo pracuje s energiemi, výjimečnost Inlightu potvrzuje. Pro mě osobně je to především kosmetika, která dokáže každého člověka vrátit zpátky k sobě samému. Jakmile se do tohoto bodu dostanete, řešení vašich problémů přicházejí sama od sebe.

Jak klienti na Inlight reagují?
Inlight lidem ukazuje, jak si na tom stojí a kde mají slabá místa. Pokud nemáte zanesený organismus, nejste emocionálně zablokovaní nebo vás netrápí nějaký skrytý problém, reagujete na jeho péči od začátku velmi dobře – pleť se vám rozjasní a přirozeně zkrásní. Mnohdy zjistíte, že vlastně není třeba nosit make-up. Negativní odezva organismu bývá naopak signálem k tomu, že je třeba podívat se trochu hlouběji a zjistit, co vás trápí a jaké to má příčiny. Žádný kožní problém totiž nepřichází jen tak, vždy v sobě nese nějaké důležité poselství. Inlight má schopnost rozklíčovávat skryté důvody a postupně přetnout začarovaný kruh obtíží, v kterých se mnohdy točíme dlouhá léta i desetiletí. Jeho další přínos vidím především to, že nezatěžuje tělo žádnými chemickými látkami – náš organismus se díky němu dostává do kontaktu pouze se živou přírodou. Tím, že se svým složením podobá kožnímu filmu, navíc přirozeně navrací naší pokožce rovnováhu a obnovuje její pH. Ta je díky tomu postupně odolnější a lépe se vypořádává s patogeny.

Příští týden spustíš sérii tří on-line přednášek, v nichž se chceš postupně věnovat problematice ekzémů, lymfy, otoků i akné, pro koho jsou určeny?
Pro všechny, kteří by se o dané problematice rádi dozvěděli více a pronikli pod povrch věcí. Nebudeme se věnovat jen tělu a tomu, jak jednotlivé orgány působí na naši pleť, pokusíme se také pochopit úlohu naší psychiky – 90 % nemocí se totiž odvíjí právě od ní. Proto nestačí jen čistit určitou část organismu, jako například játra nebo ledviny, a doufat v zázrak. Musíme se na danou záležitost podívat z širší perspektivy. Kromě harmonizace psychiky a změny stravy probereme i bylinky, díky nimž je Inlight tak účinný a vysvětlíme si, na jakých principech s naším organismem pracují. Prostor bude také na jakékoliv dotazy.

Na on-line semináře s terapeutkou Inlight Šárkou Starou se můžete přihlásit ZDE. 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 16. 04. 2020 / Rubriky: Osobnosti

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích