Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Letní líčení versus olejová kosmetika?

Letní líčení versus olejová kosmetika?

Máte pocit, že svěží letní líčení a pleťové oleje nejdou dohromady? Pak vězte, že se nemůžete mýlit více! Olejovou péči můžete úžasně nakombinovat s řadou produktů dekorativní kosmetiky a vytvořit tak svěží rozzářený look, který navíc efektivně přispěje k regeneraci pleti vysušené a podrážděné od sluníčka, písku či vody.

Mnoho lidí má vůči olejům předsudky – bojí se ucpávání póru i přílišného lesku. Obavy mívají také majitelé nečisté, aknózní či mastné pleti, kteří mají za to, že olejová kosmetika jejich problém ještě zhorší. Opak však bývá pravdou. Vhodně zvolená olejová kosmetika si s mnoha obtížemi skvěle poradí a to především proto, že pomůže vykročit ze začarovaného kruhu neustálého odmašťování kůže a dopřeje pokožce čas na to, aby obnovila své přirozené funkce. Pokud totiž pleť pravidelně odmašťujeme pomocí produktů obsahujících alkohol a další syntetické látky, dochází k tvorbě dalšího a dalšího mazu. Častým jevem pak bývá chronicky dehydratovaná pokožka, na které se současně vyskytují rychle se mastící zóny poseté červenými loupajícími se fleky a pupínky.

Jak z toho ven?

Důležitým krokem k záchraně je v první řadě obnova přirozeného kožního filmu, který je tvořen z velkého množství lipidů a malého množství vody. Z toho vyplývá, že chceme-li pokožce dopřát to nejlepší, měli bychom sáhnout po olejové kosmetice, kterou nanášíme na jemně vlhkou pleť tak, aby vznikla tzv. emulze, která je nazývána jako voda v oleji. Kosmetické přípravky na bázi emulze voda v oleji jsou pleti vlastní, velmi rychle se do pokožky vsakují (není proto třeba obávat se, že bude pleť mastná) a vytvářejí na ní krycí vrstvu podobnou přirozenému kožnímu filmu. Ta pomáhá chránit pokožku před vnějšími vlivy a přispívá k tomu, že je krásně vyživená a zdravě rozzářená i v těch nejsušších a nejteplejších dnech.

Krásná tvář bez efektu umělé masky


Krásu takto vyživené a opečované pleti pak snadno podtrhnete pomocí produktů dekorativní kosmetiky, která na rozdíl od konvenční kosmetiky nezanáší póry a nezatěžuje pokožku syntetickými látkami – nepřispívá tak k rozvoji akné, dermatitid, vysušování a podráždění pleti či předčasnému vzniku vrásek a pigmentových skvrn. Díky obsahu hojivých bylin se pokožka rychleji regeneruje, zůstává krásně hydratovaná a funguje tak, jak má. Takováto kosmetika na obličeji nevytváří efekt umělé masky, naopak s pletí krásně splyne a působí zcela přirozeně.

 

Věděli jste, že...

… nejsou oleje jako oleje? Pozor si dávejte zejména na ty minerální (ve složení se objevují obvykle pod názvem Paraffinum liquidum). Tento typ levných olejů, které jsou vedlejším produktem ropného průmyslu, na pokožce vytváří nepropustný povlak, čímž brání jejím přirozeným funkcím.
… oleje v bio kvalitě se na rozdíl od syntetických napodobenin snadno vsakují a pokožku nevysušují?
... přírodní dekorativní kosmetika Zuii Organic je vyráběná především z květin, bylin, éterických a rostlinných olejů pocházejících z ekologického zemědělství? Více než 95 % použitých složek je v bio kvalitě!
 


Naše tipy na letní líčení s oleji:

– Smíchejte Bio denní olej se Bio sypkým fixačním pudrem a vytvořte rozjasňující BB krém
– Přimíchejte si Bio denní olej do oblíbeného denního krému a vytvořte jemné fluidum
– Nařeďte svůj oblíbený přírodní make-up Bio denním olejem a dosáhněte extra rozzářeného a projasněného vzhledu
– Nakombinujte Bio tělový olej s arnikou s Bio rozjasňovačem a rozzářete svůj dekolt případně vytvořte na nohách efekt lehounkých transparentních silonek 
– Smíchejte Bio denní olej se svou oblíbenou rtěnku a vytvořte krémovou tvářenku, s jejíž barevnou intenzitou si můžete svobodně hrát

 

TEXT: BIORGANICA
FOTO: MARTIN GOGA

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 14. 06. 2022 / Rubriky: Péče o pleť

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích