Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Režisérkou vlastního ošetření

Režisérkou vlastního ošetření

Obě pracovaly v nejrůznějších kosmetických studích, ale nemohly se zbavit pocitu, že to není ono. „Chtěly jsme dělat věci po svém, ale o změny naši tehdejší zaměstnavatelé moc nestáli,“ vysvětlují Klára Outlá a Petra Kábrtová motivy, které je vedly k založení vlastního salonu na pražské Letné, kde každé ošetření probíhá v duchu pomalé krásy.

Kouzlo „slow beauty“. Ani jedna z nás nechtěla nabízet rychle „odbyté“ služby za podseknuté ceny. Naopak jsme toužily po tom dopřávat klientkám něco navíc. Od zcela výjimečného zážitku z vědomého doteku až po ty nejlepší doprovodné služby. Ty zahrnují dechová cvičení, kvalitní čaje, skvělou kávu, doma pečené sušenky i balení do prohřátých prostěradel a další rozmazlování. Rády pobyt v našem salonu připodobňujeme k rozdílu mezi tím, když si jdete dopřát skvělé jídlo do kvalitní restaurace místo toho, abyste si dala párek v rohlíku v bufetu.

Krása na míru. Každý, kdo k nám přijde, má svůj pokoj a dostatek osobního prostoru. Chtěly bychom, aby se u nás klientky maximálně uvolnily a v ideálním případě se cítily jako ve vlastním obýváku. I z toho důvodu se neřídíme žádnými klasickými salonními postupy, ale vždy se ptáme konkrétní zákaznice na to, co by bylo příjemné právě jí. Díky tomu si může celou proceduru odřídit od hudby až po oblečení, v němž se cítí přirozeně. Moc dobře si uvědomujeme, že času je málo a pokud sem někdo přijde strávit drahocennou hodinu, měl by tu opravdu vypnout a neřešit zbytečné vjemy, které ho rozptylují.

Vše začíná dechem. Hodně zákaznic k nám přiběhne a hned ve dveřích je patrné, jak moc jsou vystresované a stažené. Proto se vždy snažíme je v první řadě uzemnit, zklidnit a rozdýchat. Hodně lidí má v dnešní době problém rozloučit se třeba na hodinu s telefonem. I to tady klienty učíme – vypnout mobil a dopřát si prostor jen pro sebe bez neustálého kontrolování toho, co se právě odehrává na displeji.

Když práce není práce. Celý salon jsme zařizovaly tak, abychom se tu cítily jako doma. To znamená, že když máme pauzu, můžeme si v klidu sednout do křesla místo toho, abychom s jídlem postávaly někde v koutě u mikrovlnky. Obě máme za to, že pokud nabízíme služby, během kterých se dotýkáme lidí a vstupujeme do jejich intimní zóny, měly bychom se snažit být v co největší fyzické i psychické pohodě.

Yin a Yang. Každá jsme úplně jiná, ale čím déle spolu pracujeme, tím lépe spolu umíme komunikovat a vážíme si vzájemných odlišností. Právě ony totiž utvářejí jedinečné DNA našeho salonu.

Co nám dal covid? Koronavirové období bylo finančně hodně náročné, ale přineslo i mnoho dobrého. V našem případě to byl především čas. Obě máme sklony k workoholismu a neumíme odpočívat. Díky nucené pauze jsme se konečně dokázaly zastavit a do práce jsme kolikrát jely jen proto, abychom si spolu užily hezký den.

Více o salonu Outlá & Kábrtová na outlakabrtova.cz

TEXT: EVA KARLASOVÁ
FOTO: LAURA BECHEROVA PHOTOGRAPHY

Celé znění článku najdete v nejnovějším vydání biOrganica magazínu

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 03. 11. 2021 / Rubriky: Péče o pleť

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích