Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

3, 2, 1... zpomalit!

3, 2, 1... zpomalit!

Vypnout telefon, nadechnout se a dopřát si zdánlivě obyčejnou chvíli spojenou s vůněmi a něžnou péčí o tělo... Možná právě to nám v dnešní době tolik chybí. Zkuste vystoupit z klasických předvánočních stereotypů a pojmout adventní čas jako výzvu ke zklidnění a tichému ponoření se do sebe.

 

„Někdy mi přijde, že naše společnost vnímá odpočinek jako sprosté slovo. Pocit, že neustále něco musíme, se předává z generace na generaci. Mnohé ženy se snaží zvládnout všechny úkoly, ale ve výsledku se ničemu nevěnují pořádně, což vede jen k nespokojenosti a vyčerpání. Dlouhodobá ignorace vlastních potřeb pak mnohdy vyústí v nejrůznější symptomy od kožních obtíží, přes nespavost, bolestivou menstruaci až po mnohem závažnější diagnózy,“ upozorňuje certifikovaná terapeutka značky Inlight Šárka Stará (www.staraterapie.cz).

Pravidla první pomoci
Pokud máte pocit, že řešíte tisíc věcí naráz, dopřejte si alespoň krátké zastavení. „I těm nejvytíženějším ženám a maminkám malých dětí doporučuji najít si chvilku času na aromaterapii. Během dne vás povzbudí éterické oleje, jako je například mandarinka, pomeranč, rozmarýn či bergamot, který je navíc výborným pomocníkem při úzkostech. Srdeční čakru a ženská témata nejlépe otevírá růže – velmi užitečná je zejména pro ženy trpící depresemi, otupělostí či pocity méněcennosti. V nepříjemných situacích, kdy nemáme po ruce žádný jiný záchranný prostředek, nejlépe pomůže slámkový dech. Tato technika spočívá v nadechování a vydechování rty sešpulenými tak, jako by držely brčko, a je skvělým pomocníkem, pokud se potřebujete odpojit od hlavy a dostat se do svého středu,“ vysvětluje Šárka.

Harmonizujte hormonální systém
Všem unaveným ženám zároveň doporučuje kombinovat vnější hýčkání s vnitřní péčí. Při stavu vyčerpání vám nejvíce prospěje dvacet minut ve vaně s čokoládovou maskou na obličeji a šálkem lahodného raw kakaa. Jednoduchý rituál nádherně rozproudí stagnující energii a podpoří libido. Po horké lázni se nezapomeňte namazat kvalitní péčí, na noc je nejlepší tělový olej s arnikou nebo tělové máslo Inlight, použít však můžete také meruňkový či třezalkový olej, které harmonizují hormonální systém. „Hýčkání zakončete alespoň krátkou masáží nohou, právě naše věrně sloužící chodidla často zcela přehlížíme,“ uzavírá Šárka.

 

biOrganica TIP: Každodenní očista
Ke zklidnění může přispět také zdánlivá maličkost, jakou je ranní a večerní rituál čištění pleti, který nezabere více než pět minut. „Čisticí balzám Inlight působí na tělo mimo jiné přes čichové receptory. Výtažek z citronu, zázvoru a dalších rostlinných ingrediencí skvěle aktivuje lymfu. Díky aromaterapii se proces čištění dotkne nejen těla, ale i mysli, což je pro namáhanou psychiku vítaný rituál,“ upozorňuje Šárka Stará. 

 

FOTO: UNSPLASH

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 15. 12. 2023 / Rubriky: Rady a tipy

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích