Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Jak ulehčit pokožce v éře častého mytí rukou?

Jak ulehčit pokožce v éře častého mytí rukou?

Řada odborníků doporučuje v boji s koronaviry především obyčejné mýdlo. Většina z nás si tak v těchto týdnech myje ruce častěji, déle a s větší pečlivostí. Nelze si však nevšimnout, že častý „pobyt“ v mydlinách pokožku dráždí, narušuje a nepříjemně vysušuje. 

Co se nám v těchto dnech osvědčilo?

1.
 Ochrana. Neustálý pobyt mezi čtyřmi stěnami našich domácností vede mimo jiné k přirozené potřebě častějšího úklidu. Abychom během máčení rukou v kýblech s vodou podráždění pokožky eliminovali na minimum, používáme tzv. dvojí ochranu v podobě jemných čistě bavlněných rukavic, na které pak natahujeme rukavice gumové.

2. Prevence. Ruce si promazáváme i v případě, že nás zatím žádné popraskání netrápí – je krásné sledovat, jak kůže olejové balzámy doslova vpije a bere si z nich vše, co ke své kráse a zdraví potřebuje. Nezapomeňte, že nejlepších výsledků dosáhnete, pokud bude pokožka těsně před aplikací jemně navlhčená.

3. Péče plná hojivých bylin a olejů. MUDr. Mariano Spiezia, odborník v oblasti léčebné fytoterapie a zakladatel značky 100% bio kosmetiky Inlight, doporučuje ošetřovat ruce balzámy plnými hojivých bylinek a olejů, které poškozenou pokožku rychle regenerují a vyživují. Speciální, čistě přírodní, složení navíc přispívá k vyrovnání pH, vyhojení drobných poranění a obnovení ochranné vrstvy pokožky.

Které produkty jsou k péči o vysušené ruce nejvhodnější?
Inlight Bio Relief balzám na suchou a svědící kůži Hloubkově zklidňující 100% bio balzám obsahuje kurkumu, měsíček lékařský, sléz lesní a další ingredience známé pozitivními účinky na pleť postiženou ekzémem, dermatitidou a lupénkou. O potřeby přecitlivělé pokožky se postará účinná kombinace za studena lisovaných olejů spolu s bioaktivními botanickými extrakty, jejichž vzájemná synergie příznivě ovlivňuje strukturu a povrch podrážděné, vysušené a reaktivní pleti.

Inlight Bio Soothing balzám na podrážděnou pokožku Víceúčelový, nádherně voňavý 100% bio balzám obsahuje přírodní ingredience tradičně používané na bolestivá začervenání a „mokvající“ ekzematické projevy – především měsíček lékařský a růži damašskou. Výjimečné složení je vhodné pro všechny věkové kategorie včetně kojenců.

Inlight Bio tělové máslo Výjimečný produkt obsahuje za studena lisované bio bambucké máslo a levanduli pravou – mimořádné kouzelníky známé pro své vysoce hojivé, regenerační a zvláčňující účinky. Máslo s nádhernou přírodní vůní květin a bylin se velmi snadno roztírá a proniká hluboko do pokožky, kterou dokonale vyživuje díky blahodárným účinkům arniky, vilínu, kopřivy a borůvek.

Biorganica TIP: Potýkáte-li se závažnější formou podráždění, aplikujte balzám na jemně navlhčenou pokožku, nasaďte si čisté bavlněné rukavičky a nechte olejovou péči působit přes noc. Ráno budou vaše ruce jako vyměněné.  

 

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 31. 03. 2020 / Rubriky: Rady a tipy

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích