Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Proč jsme spustili projekt #nostesvojitvar?

Jít někam nenalíčená, nebo s úplným minimem make-upu? Pro mnoho žen v zásadě nemyslitelná výzva. Líčení pod taktovkou moderních trendů často přebírá roli masky, která vytváří iluzi „dokonalosti“ a v mnoha případech je některým dospívajícím i dospělým postupem času bližší než jejich skutečná tvář. My si však klademe otázku: je opravdu nutné ukazovat světu místo autentické podoby někoho cizího? Máme za to, že ne. Představujeme tři nejdůležitější důvody, kvůli nimž jsme spustili projekt #nostesvojitvar, jehož hlavním cílem je návrat k vlastí přirozenosti:

1 Trendy v líčení posledních let tlačí ženy k popírání vlastní identity, podkladové a korekční báze i make-up nejprve vygumují vlastní barvu a rysy obličeje, aby na něj další líčidla vymalovala tvář „novou“. To vše za použití mnoha produktů v silných vrstvách. Trpí tím skutečné sebevědomí a kromě jiného také pleť, kterou čím dál častěji postihují dermatitidy a dospělé akné – tedy další důvody, kvůli nimž je potřeba pleť opět maskovat. Spirála, jež sama sebe roztáčí, nutí ženy k větší a větší spotřebě kosmetických výrobků, což většině zapojených firem maximálně vyhovuje.

2  Právě z toho důvodu se v nás marketing mnoha velkých značek snaží evokovat pocit, že takové, jaké jsme, jsme vlastně nedostatečné… Nejen v mladých dívkách vyvolává všudypřítomný tlak na dokonalost a eliminaci domnělých vad pocity méněcennosti a nutkavou potřebu opravit vše, co se přírodě tzv. „nepovedlo“. Přestaňme tento tlak podporovat. Věříme, že pokud bude líčení respektovat osobitost a autenticitu ženy, nikoli agresivně přepisovat barvy a rysy její tváře, pomůže podtrhnout její vlastní krásu a hodnotu, kterou si sama lépe uvědomí.

3  Cílem projektu #nostesvojitvar je ukazovat skutečnou krásu, jejíž součástí bývají jemné i hlubší vrásky, viditelnější póry, pihy, drobné chloupky i šediny… To vše k nám patří. I to jsme my. Právě proto toužíme po tom vést ženy ke svobodnému přístupu k líčení spojenému s důvěrou v sebe sama, díky níž budou schopné vyrazit bez výčitek i nenalíčené. Prostě jen tak.

V rámci projektu #nostesvojitvar líčíme ženy tak, abychom zbytečně nemaskovali a nepřepisovali rysy jejich obličeje. Roli modelky si můžete zkusit i vy, stačí napsat na: karlasova@biorganica.cz a poslat několik přirozených snímků vašeho obličeje ideálně zcela bez úprav.

Milé ženy, na závěr vám přejeme jediné: noste svoji tvář, ať již nalíčenou, či bez make-upu, hlavně svobodně a s dobrým pocitem.

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 10. 09. 2019 / Rubriky: Líčení

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích