Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Jana Štanc Kaplanová: Inlight dokáže zázraky

Jana Štanc Kaplanová: Inlight dokáže zázraky

Péči o tělo i duši se kosmetička, manikérka a pedikérka Jana Štanc Kaplanová věnuje již 22 let, své povolání však rozhodně nevnímá jako klasickou práci, spíše jako milovaný koníček. Možná proto má ve svém JSK Beauty salonu neustále plno.

Kosmetika Inlight se k lidem dostává nejrůznějšími, mnohdy i docela nečekanými, cestami. Vzpomeneš si, jaká byla ta tvá?

Inlight jsem poznala zhruba před čtyřmi lety díky mojí kamarádce Klárce, kterou tehdy hodně trápilo hormonální akné. Vyzkoušela ledacos, ale bez úspěchu. Když jsem pak viděla její proměnu po zhruba třech až čtyřech týdnech používání Inlight, byla jsem ohromená. Pleť se jí po takto krátké době opravdu výrazně proměnila, což mě jako kosmetičku samozřejmě hodně zaujalo. Tehdy jsem ale byla na mateřské, takže jsem to dál neřešila. Zlom nastal, když jsem s Klárkou jela na víkend do Harrachova, kde jsem si k Inlightu poprvé přivoněla a nanesla si ho na kůži. Mám-li to zkrátit: úplně mě to dostalo.

Ve svém salonu pracuješ výhradně s Inlightem. Proč svým zákaznicím nabízíš pouze jednu značku?

Dříve jsem jako většina kosmetiček mívala v nabídce více různých firem. Po seznámení se s Inlightem ale došlo na takovou neplánovanou čistku. Najednou se mi prostě s produkty ostatních značek pracovalo strašně těžko. Inlight je bez přehánění moje srdcovka a já jsem za 22 let svojí praxe nezažila nic lepšího.

Inlight pronikl i do tvé soukromé kosmetické rutiny. Prozradíš, co všechno používáš?

Všechno (směje se). Ráno začínám Bio čisticím balzámem a květovým tonikem, na vyčištěnou a jemně navlhčenou pleť pak aplikuji Bio denní olej na obličej. Někdy ho podle potřeby střídám s Bio hloubkově hydratačním balzámem a Bio intenzivním balzámem na vrásky. Následně pokračuji s dekorativní kosmetikou ZUII Organic, žádné jiné značky už nepoužívám. Ono totiž ani není třeba. Cleanser od Inlightu je vlastně můj nejoblíbenější produkt, kromě skvělé funkčnosti se mi líbí hlavně jeho všestrannost. V jednom kroku se snadno odlíčíte a zároveň pokožku skvěle opečujete. Dřív jsem rozhodně neměla ukázkovou pleť, čas od času mě trápily pupínky, na krku se mi dokonce dělalo akné. To všechno s příchodem Inlight zmizelo.

Řada lidí má pocit, že Inlight nezměnil pouze jejich pleť, ale také vnitřní nastavení nebo pohled na život. Platí to samé i o tobě?

Určitě mě hodně zjemnil. Já vždycky ráda říkám, že Inlight pohladí nejen pleť, ale i duši.

Klientky na tebe stojí frontu. Jak si svůj úspěch vysvětluješ?

Už jako malá jsem o lidi kolem sebe ráda pečovala a měla jsem celkem jasno v tom, že až vyrostu, budu buď kadeřnice nebo kosmetička. Tím, že mě péče dodnes baví a mám ji jako koníčka, vlastně nikdy nepracuji, alespoň ne v takovém tom klasickém smyslu slova. Všechno, co přes den dělám, je pro mě radost a zábava. Myslím, že právě tohle je tajemství úspěchu, nebrat věci jen pragmaticky, ale skutečně do nich promítat svoji duši.

Nedávno jsi na sociálních sítích zveřejnila fotky dokumentující radikální proměnu tvých vlasů. Co přesně jsi podnikla pro jejich záchranu?

Ještě v roce 2020 se mi vlasy ulamovaly v půlce a to především kvůli nešetrné kadeřnické péči a používání syntetické kosmetiky z drogerie. V rámci jejich záchrany jsem nejprve nasadila Inlight Bio elixír na vlasy a loni na podzim jsem přidala šampon i kondicionér od rakouské značky Vielö, abych měla péči jedné ucelené řady. Rozdíl při přechodu ze syntetiky na přírodní kosmetiku byl po čase krásně vidět, stejně jako tomu bylo tehdy u pleti. Akorát bylo třeba překlenout kritičtější období, kdy jsem si na novou péči zvykala. Vlasům totiž nějakou chvíli trvá, než se vzpamatují a zbaví se nánosů silikonů. Přírodní šampony navíc obvykle nepění tolik jako syntetika, takže v začátcích trochu bojujete s obavou, zda skutečně fungují. Kritické období, kdy máte pocit, že vlasy vůbec neposlouchají, se ale vyplatí přečkat. Jsem moc ráda, že jsem to nevzdala a dala přírodní péči šanci.

Vlasový elixír má mnoho způsobů použití, jaký se osvědčil tobě?

Používám ho jako hloubkově vyživující kúru – nastříkám si ho do dlaní, nanesu ke kořínkům i do délek vlasů a nechávám ho působit klidně půl dne. Večer si pak vlasy normálně umyju péčí od Vielö. Čtvrt roku trvalo, než začaly být výsledky alespoň trochu vidět. Po půl roce byl už efekt nepřehlédnutelný.

Pod rukama ti prochází velké množství žen. Co v otázkách péče nejčastěji řeší?

V první řadě hormonální akné. Pleť většiny z nich je poznamenána nadužíváním syntetické kosmetiky a mixováním mnoha různých značek. Důsledky častého střídání péče se nemusí projevit hned – ve dvaceti letech pleť ještě ledacos zvládne, ale po čtyřicátém roce věku už většinou posílá vyúčtování za hříchy předchozích desetiletí. Zkrátka je na ní vidět, že jí to míchání pátého přes deváté nedělá dobře. Bývá pak celkem těžké dát takto přetíženou a tzv. „přepečovanou“ pokožku dohromady.

Co v takovém případě doporučuješ?

Určitě zpomalit a hlavně selektovat. Soustředit se na jednu značku, začít klidně jedním produktem a nechtít výsledky hned. Kromě jiného také radikálně změnit životní styl a dopřát si péči o sebe. Tím ale zdaleka nemyslím jen tu vnější.

 

TEXT: EVA KARLASOVÁ
FOTO: ARCHIV JANY ŠTANC KAPLANOVÉ

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 07. 03. 2022 / Rubriky: Osobnosti

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích