Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Tamara Klusová: „Moje cesty k rovnováze“

Tamara Klusová: „Moje cesty k rovnováze“

„Odpouštět se v dnešní době bohužel moc nenosí. Stejně tak jako opravovat staré a rozbité věci. Snazší je koupit si nové. S láskou to ale tak jednoduché není,“ říká v rozhovoru pro biOrganica magazín Tamara Klusová (31).

Mnoho z nás usiluje ve svém životě především o nalezení určité rovnováhy. Co tento pojem znamená pro tebe?
Rovnováha pro mě znamená soulad. Především soulad toho, co cítím s tím, co pak i reálně žiji. Ve chvíli, kdy jsou tyto dva aspekty v rozporu, bývám nešťastná a nenaplněná. V takových situacích se pak snažím vyvinout všechnu sílu k tomu, abych se dostala zpět do pomyslné harmonie. Někdy to jde snadno, jindy musím vynaložit hodně energie. To úsilí za to ale vždycky stojí.

Vzpomeneš si na nějaké období, kdy jsi se ocitla ve větší nerovnováze?
Takových momentů bylo nespočet. Například v průběhu mého prvního těhotenství a také v čase po prvním porodu. Tehdy jsem se za každou cenu snažila najít rovnováhu mezi rolí maminky a rolí Tamary, která je svobodná. Trvalo mi to až do dalšího porodu, kdy jsem zjistila, že pokud budu bojovat o to být ve dvou rolích zároveň, uniká mi přítomnost. A tím i život sám… Až když jsem tyto přehnané nároky pustila, dostavilo se vnitřní smíření a zároveň se objevila svoboda být kýmkoliv a čímkoliv. Možná to zní zmateně, ale tak to cítím.

Podílíš se na mnoha charitativních projektech. Jaká je cesta od myšlenky k realizaci?
Všechny projekty, kterých jsem součástí, mají společného jmenovatele: srdce. Témata, do kterých se pouštím, mi musejí být blízká a musím mít pocit, že jim mohu být svým vlastním přičiněním prospěšná. Musím je zkrátka „cítit“ zcela. Tak, aby vložená energie měla nějaký smysl. Přichází ke mně mnoho proseb, abych se stala ambasadorem nějaké iniciativy. Dlouhou dobu mi trvalo uvědomit si, že nemůžu zvládnout ,,vše“. To, co dělám, chci totiž tvořit opravdu naplno.
V současné době se věnuji tématu rovnosti a laskavosti ve společnosti s projektem Víc srdcem, než očima. Pomáhám také iniciativě Dobrý Start, která má za cíl podporovat dočasnou pěstounskou péči a zavřít v naší republice kojenecké ústavy. Další projekt nese název Ať Žijí a usiluje o vznik porodních domů a porodnických center v Česku. Chodím také na dětskou onkologii rozdávat dětem radost třeba jen tím, že si zahrajeme karty a nebo jsme prostě jen tak spolu. Jsou to andělé na zemi.

Při charitativních projektech se dostáváš k lidem s opravdu těžkým osudem, jak to zvládáš emocionálně?
Nejprve mi to rvalo srdce na milion kusů. Cítila jsem vztek a kladla jsem si otázku, jak tohle Bůh může dopustit. Vždyť jsou to děti! Čím blíž jim ale jsem, tím více si uvědomuji, jakým požehnáním pro naši společnost tyto bytosti ve skutečnosti jsou. Připomínají nám totiž, že máme žít, milovat a vážit si každičkého dne, který je nám dán. Zároveň v nás probouzejí laskavost. Jsou darem, protože dokážou otevřít i to nejzahořklejší srdce.

S Tomášem jste známí mimo jiné svou snahou žít maximálně ekologicky. Proč je pro vás toto téma stěžejní?
Jako společnost jsme si zvykli na život s neuvěřitelnými benefity. Bereme jako samozřejmost, že si k snídani dáme mango, lítáme několikrát do roka po celém světě, ve slevách nakupujeme kvanta oblečení, které si pak třeba nikdy nevezmeme na sebe, přitom jedno takové tričko se vyrobí z tisíců litrů vody a na druhé straně planety nemají lidé co pít. A my pak snaživě třídíme odpad a máme dojem, že si za to zasloužíme medaile. Na tohle je ale pozdě. Planetu máme půjčenou od našich dětí. A to v jakém stavu ji tady pro ně zanecháme, je na nás. S Tomem jsme se rozhodli udělat co nejvíce pro to, abychom byli v rovnováze právě s tím, co říkáme a s tím, co reálně žijeme. Občas je to ale velká výzva...

Kdysi nás svedla dohromady rtěnka Zuii. Posléze jsme se obě potkaly s těhotenským bříškem a ty jsi poprvé vyzkoušela Inlight. Upřímně mě moc těší, že s tebou můžeme dlouhodobě spolupracovat. Proč právě biOrganica?
I já si našeho propojení neskutečně vážím. Vážím si vás všech hlavně proto, že přinášíte lidem možnost být v co největším souladu s planetou, která je nám všem domovem. Inlight vnímám jako světlo. Je to poklad, který nás učí sebelásce a péči o nás samé. Kdykoliv ho jdu použít, připadám si jako na terapii. A tím nemyslím jen tu kosmetickou, ale i psychickou. Je to můj milovaný rituál.

Hodně mě zasáhl duet s názvem MY, který jste s Tomem vypustili do světa na konci loňského roku. Jaké v sobě nese poselství?
Je to píseň o odpuštění, kterou jsme spolu napsali, když děti byly na víkend u babičky. Seděli jsme naproti sobě u stolu, dívali se jeden druhému do očí a otevřeli a zároveň i uzavřeli jednu z nejbolestivějších kapitol v našem životě. Odpouštět se v dnešní době moc nenosí. Stejně tak jako opravovat staré a rozbité věci. Snazší je koupit si nové. S láskou to ale tak lehké není. A o tom ta písnička je a my si moc přejeme, aby zahřála nejedno srdce. Ať žije láska!

TIP: Které výrobky Tamara osobně doporučuje?
1.
 Voňavý multifunkční balzám pro dokonale snadné a příjemné odlíčení, hloubkové vyčistění a výživu pleti: Inlight, Bio čisticí balzám
2. Zelená detoxikační vzpruha pro viditelné vypnutí, rozzáření a projasnění unavené a mdlé pleti: Inlight, Bio super-food maska
3. Něžné hýčkání jemné dětské pokožky v podobě blahodárných koupelových a tělových olejů: Inlight, Bio sada Baby

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 30. 03. 2020 / Rubriky: Osobnosti

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích