Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Jarní úklid organismu

Často s námi konzultujete nejrůznější problémy s pletí, které zcela přirozeně souvisejí také s otázkami zdravého životního stylu. Návodů na to, jak se stravovat, je však v současné době tolik, že v člověku mnohdy vyvolávají chuť přestat jíst úplně. I z toho důvodu nás nadchla kniha Dej tělu šanci, která přináší komplexní a srozumitelný „manuál“, jak dostat tělo do přirozené rovnováhy. A co nás těší nejvíc? Jde to i bez přílišných extrémů a odříkání!

Ráno obvykle trochu zápasíme s časem, i proto nás nadchl recept na jednoduchý živinový elixír, který kromě vyváženého poměru sacharidů, bílkovin a zdravých tuků obsahuje také veliké množství mikroživin. Jeho konzumace podporuje očistu jater, což je pro ženskou hormonální rovnováhu velmi důležité. 

Snídaňové detox smoothie (2 porce)

INGREDIENCE
1 malý červený grep
1 lžíce semen ostropestřce
1 lžička bio kurkumy
2 hrsti čerstvého baby špenátu, mangoldu nebo polníčku
1 banán
2 lžíce chia semínek
3 lžíce bio lněných semínek
1 plátek čerstvého zázvoru
špetka mletého pepře
voda (nebo Tibi vodní kefír)
3 cm řasy wakame
šťáva z půlky citronu
hrstka hladkolisté petržele

POSTUP
Večer před spaním nasypeme do misky chia semínka, lněná semínka a ostropestřec. Přidáme řasu wakame. Přelijeme vodou a přidáme špetku soli a necháme přes noc odpočívat.
Ráno dáme do mixéru dvě hrsti dobře omytého baby špenátu a hrstku petržele. Poté přidáme oloupaný grep. Do mixéru překlopíme misku s nabobtnalými semínky a řasou wakame i s vodou. Přidáme banán, kousky nakrájeného zázvoru, kurkumu, špetku pepře a šťávu z půlky citronu. Zalijeme vodou nebo Tibi vodním kefírem do 750 ml. Rozmixujeme na hladký krém a okamžitě konzumujeme.. 

cystická fibroza, žena s miminkem, inhalace, nemocnice

Recept i fotografie pocházejí z knihy Dej tělu šanci k přirozené rovnováze, štíhlosti a zdraví (Ivana Stenzlová). Vydalo nakladatelství Smart Press, www.smartpress.cz

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 10. 09. 2019 / Rubriky: Rady a tipy

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích