Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Minikurz kosmetických hříchů

Minikurz kosmetických hříchů

Pití alkoholu, kouření a nedostatek spánku necháme tentokrát stranou, protože věříme, že takových faux pas se na své pleti nedopouštíte. Možná ale vaši cestu ke kráse komplikují na první pohled méně nápadné přešlapy. Jaké máme na mysli?

1. NEDOSTATEČNÉ ČIŠTĚNÍ OBLIČEJE
2. VYNECHÁVÁNÍ KVĚTOVÉHO TONIKA
3. ZANEDBÁVÁNÍ ZÁKLADNÍ PÉČE
4. MOBIL PLNÝ BAKTERIÍ
5. DROBNOSTI, KTERÉ NENÍ RADNO PODCEŇOVAT

1. NEDOSTATEČNÉ ČIŠTĚNÍ OBLIČEJE

Možná máte za to, že pokud nepoužíváte žádný make-up, není potřeba pleť odličovat nebo ji jiným způsobem zbavovat nečistot. To je bohužel zásadní omyl. Přes den se na obličeji i krku usazují okem neviditelné částečky prachu, smogu, na pokožce ulpívá také pot a zbytky kožního mazu. Pokud pleť takových nečistot před ulehnutím do postele nezbavíte, dojde k postupnému zanášení pórů. To může vést nejen ke vzniku pupínků, ale i řady dalších kožních problémů.

TIP: Pleť nepotřebuje očistu pouze večer před spaním, ale také ráno po probuzení. Ranní čistění je proto úplně stejně důležité jako to večerní, neboť kůže při nočním detoxikačním procesu vyplavuje nečistoty, které zůstávají na tváři. Pokud je ponecháte jejich osudu a nanesete na ně ranní péči a make-up, vytváříte podhoubí pro řadu kožních neduhů.


2. VYNECHÁVÁNÍ KVĚTOVÉHO TONIKA

„U klientek se občas setkávám s tím, že používají pouze Bio čisticí balzám a vynechávají druhou fázi rituálu v podobě Bio květového tonika, což je velká škoda. Bylo totiž navrženo tak, aby s Bio čisticím balzámem pracovalo v dokonalé synergii. Zcela bezalkoholové tonikum je vyrobeno z nejčistších květin a udržuje vyvážené pH pokožky. Obsahuje mimo jiné tišící levanduli, jež harmonizuje procesy rozběhnuté Bio čisticím balzámem a pokožku příjemně zchladí a zklidní. Stěžejní jsou také výtažky z grepových jader odpovědné za to, aby se na pleti nemnožily bakterie. To ocení nejen ženy s problematickou pletí,“ vysvětluje profesionální kosmetička a vizážistka Jana Galečková.

3. ZANEDBÁVÁNÍ ZÁKLADNÍ PÉČE

Možná chcete ušetřit čas i peníze, a tak používáte pouze dekorativní kosmetiku bez jakékoliv základní péče o pleť. Pokud na nevyčištěnou a nedostatečně vyživenou pokožku nanesete make-up, bude jeho aplikace mnohem náročnější, navíc se na pleti velmi snadno vytvoří nevzhledné mapy. Chcete-li pokožce dopřát to nejlepší, nezapomeňte pleť nejprve důkladně vyčistit (viz bod 1 a 2) a následně ji opečovat olejovou kosmetikou. Té se nemusíte obávat ani pokud máte mastnější pleť, stačí ji nanést na jemně vlhkou pokožku tak, aby vznikla tzv. emulze, která je nazývána jako voda v oleji. Kosmetické přípravky na bázi emulze voda v oleji jsou pleti vlastní, velmi rychle se do pokožky vsakují a vytvářejí na ní krycí vrstvu podobnou přirozenému kožnímu filmu. Ta pomáhá chránit pokožku před vnějšími vlivy a přispívá k tomu, že je krásně vyživená a zdravě rozzářená. Následná aplikace make-upu je velice snadná a vytvoří perfektní efekt.  

TIP: Jako ideální podklad pod make-up se nám osvědčil Inlight Bio denní olej na obličej – lehká, pečující a výživná směs rostlinných bio-aktivních výtažků se velmi rychle vsákne, takže s ní zvládnete i to nejhektičtější ráno.

4. MOBIL PLNÝ BAKTERIÍ

Stav pleti může zhoršit také zdánlivá drobnost v podobě špinavého mobilního telefonu pravidelně přikládaného na pokožku obličeje. „Možná vás to překvapí, ale nečištěný mobil na sobě může mít více bakterií než tolik obávané záchodové prkénko. I proto všem klientkám doporučuji, aby ho po každém pobytu venku důkladně čistily. Naší pleti neprospívá také bezmyšlenkovité dotýkání se obličeje a vlasů neumytýma rukama. Samostatnou kapitolou jsou pak štětce sloužící k aplikaci dekorativní kosmetiky, které je třeba čistit minimálně jednou týdně, aby se v nich zbytečně neusazoval prach a nemnožily bakterie,“ upozorňuje Jana Galečková.

TIP: Telefon můžete velmi snadno vyčistit například pomocí 100% přírodního univerzálního čističe Pánbach. K dostání je i v praktickém cestovním balení, které se pohodlně vejde do každé kabelky.

5. DROBNOSTI, KTERÉ NENÍ RADNO PODCEŇOVAT

Při ranním a večerním čištění pleti upřednostňujte ideálně jemné tampony z bio bavlny, které nejsou bělené chlórem a pokožku zbytečně nepodráždí. V průběhu kosmetických procedur používejte na obličej místo horké vody raději příjemně vlažnou. Pokud budete chtít pleť po ránu nádherně osvěžit a rozzářit, pusťte si z kohoutku co nejchladnější proud. Více tipů si můžete přečíst v článku Každodenní rituály pro krásu.

TEXT: BIORGANICA
FOTO: MARTIN GOGA, PEXELS.COM A UNSPLASH.COM

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 11. 10. 2022 / Rubriky: Péče o pleť

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích