Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

První pomoc při pubertálním akné

První pomoc při pubertálním akné

V dospívání umí akné potrápit. Pupínky na čele, bradě či na zádech jsou důsledkem přirozených hormonálních bouří. Často však k vlastnímu „rozběhnutí“ či zhoršení potíží přispívají i další příčiny. Zejména to, že žijeme v době plné znečištění, negativní vliv může mít také nevhodná strava nebo přísady v drogistických výrobcích. Nemalou roli rovněž hraje nevhodná kosmetická péče a velmi často k velkým viníkům patří dekorativní kosmetika.

Akné je náročný protivník, ale pomoc existuje! Skládá se z těchto 3 základních pilířů:

1. VHODNÁ KOSMETICKÁ PÉČE NA AKNÉ
2. PŘÍRODNÍ DEKORATIVNÍ KOSMETIKA NA AKNÉ 
3. PŘIJETÍ VLASTNÍ KRÁSY


1. VHODNÁ KOSMETICKÁ PÉČE NA AKNÉ


V dnešní toxické době je základem čištění. Bio kosmetika Inlight nabízí naprosto jiný přístup k pokožce. Kombinace čisticího balzámu a květového tonika umí zajistit regulaci mazotoku, zprůchodnění pórů a eliminaci pupínků. Takto opečovaná pokožka začne dýchat, správně detoxikovat a zdravě fungovat. K čisté pleti vám pomohou tři kroky, o nichž se dozvíte dále v článku, včetně toho, jak akné předejít, a co dělat, když vás trápí v opravdu těžké formě.

2. DEKORATIVNÍ KOSMETIKA NA AKNÉ 

První, co mladé dívky napadne, je maskování pupínků syntetickým make-upem. To je nejčastějším důvodem vzniku a zhoršení akné, vhodné líčení je totiž naprosto zásadní. Vyzkoušenou alternativou je dekorativní bio kosmetika Zuii Organic vyrobená z květin a blahodárných olejů. Nejenže nádherně zakryje nedokonalosti, ale zároveň o pleť pečuje.

3. SEBEPŘIJETÍ VLASTNÍ OSOBITOSTI

Možná to zní jako samozřejmost, ale právě v tomto citlivém věku se rozhoduje o tom, jak se budeme vnímat v dospělosti. Pokud si uvědomíte a přijmete fakt, že pupínky jsou naprosto normálním a pomíjivým projevem určité životní fáze a že krása spočívá jedinečnosti každého z nás, můžete změnit svůj život už v pubertě. 


3 KROKY K ČISTÉ PLETI BEZ AKNÉ

Většina kosmetických značek jde cestou odmašťování ucpaných mazových žláz a následné snahy o hydrataci kůže. Nepřirozené odstraňování mazu bohužel často vede k jeho nadměrné tvorbě, kůže se tak vysušuje a mastí zároveň. Začarovaný kruh většinou nevede k eliminaci akné a pokud přece jen, tak na úkor vysušení pleti, která pak rychleji stárne.

Inlight na problém cílí jinak. Snaží se jednoduchými kroky podpořit pokožku v jejích přirozených funkcích a vést ji k samostatnosti.

1. ČIŠTĚNÍ INLIGHT je ideální prevencí akné, ale pomohlo i u opravdu těžkých forem této kožní nemoci. Pravidelné čištění obličeje vede po určité době dokonce k tomu, že se zmírní výskyt pupínků na zádech.

Jedinečný Bio čisticí balzám je kompozicí silně hojivých bylin a blahodárných olejů. Pokožka jej žíznivě vpije, toxiny a nečistoty dokonale rozpustí a vyplaví na povrch. Vůně bylin prostřednictvím čichových buněk podpoří vnitřní proces hloubkové detoxikace. Pokožka si doslova oddechne a začne prospívat.

Bio květové tonikum Inlight jako puzzle dokončí proces čištění, odstraní nadbytečný maz, pokožku krásně vypne, dočistí černé tečky a nastaví správné Ph. Díky tomu v pleti uzamkne hydrataci a vytvoří prostředí pro zdravou mikroflóru.

2. NÁSLEDNÁ PÉČE, která nezatěžuje, ale hladí, je skvělý Bio denní olej Inlight s vůní a především úžasnými hojivými účinky pravé vanilky. Zanechá pleť sametově jemnou a zářivou, něžná vůně krásně zklidňuje psychiku

3. KDYŽ UŽ AKNÉ OPRAVDU TRÁPÍ, má Inlight dva neohrožené pomocníky:

Lokálně na boláky, a to nejen na obličeji, ale i na zádech či na krku, pomáhá rychle velmi intenzivní Bio Rescue balzám Inlight s obsahem tea tree a propolisu. Stačí prstem nanést a pupínky se brzy začnou zatahovat a mizet.

Intenzivní detox a rychlé výsledky přináší Bio super-food maska Inlight. Ačkoli je velmi šetrná, jde opravdu do hloubky a umí pomoci i velmi poškozené pokožce.


PŘÍRODNÍ DEKORATIVNÍ KOSMETIKA NA AKNÉ

Syntetický make-up kůži „zaplácne“ tak, že nemůže dýchat ani se čistit. Pupínky se zvětšují a vznikají nové. Problém se zhorší a zacyklí.

S přírodní dekorativní kosmetikou Zuii rozdíl poznáte hned po prvním použití. Zuii totiž neucpává póry a nezatěžuje pleť. Bylinky a oleje v ní obsažené mají hojivé účinky, a na zamaskované pupínky příznivě působí.

Pro teenagery jsou ideální lehké tekuté make-upy ze základní řady Zuii. Pokud potřebujete větší krytí, naprosto skvělou práci odvede Bio krycí pudr Zuii. Pokožce dodá sametový nádech, dokonale sjednotí její barvu a zakryje nedokonalosti, aniž by pleť vysušil.

Větší krytí zajistí skvělé podkladové báze nebo korekční tužky.


PŘIJETÍ VLASTNÍ KRÁSY

Pupínky, rozšířené póry, skvrny, jizvy, to vše je naprosto přirozené. Bohužel zejména v dospívání jsme hodně vnímaví ke vzorům s „dokonalou pletí“, často až plastově panenkovsky působící, které nám předkládají média. Jenže za bezchybnou krásou zpravidla bývá silný make-up podpořený filtrem a výsledek doladěný kouzlením v grafickém programu. Jenže to, jak vnímáte sami sebe, vyzařujete i skrz ten nejlepší make-up. Přijetí nedokonalostí tím, že si řeknete, „no a co, tohle jsem já“, může významně usnadnit život a ukázat vaši skvělou osobnost, která nějaký ten pupínek lehce přesvítí.

Pokud jste z Prahy a okolí, máte možnost zastavit se u nás v krásném showroomu na Ořechovce, Lomená 14, Praha 6, kde vám rádi poradíme přímo na míru.

TIP NA ZÁVĚR: Chcete-li se přesvědčit o mimořádné účinnosti Inlight, doporučujeme vám zakoupit cestovní sadu Inlight. Obsahuje produkty čištění, denní olej a dva vzorky čokoládové a super-food masky. Minimálně po dvou týdnech používání uvidíte krásné výsledky.

TEXT: BIORGANICA
FOTO: MARTIN GOGA, PEXELS.COM, UNSPLASH.COM

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 03. 03. 2022 / Rubriky: Péče o pleť

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích