Váš košík je prázdný.

Dopřejte si něco zdravého pro svou pokožku. Jestli si nevíte rady, zavolejte. Rádi vás uslyšíme.

+420 724 102 829
Po - Pá 9:00 - 14:00

Zhoršení pleti po Inlight?

Zhoršení pleti po Inlight?

Konečně jste začali používat nádherně voňavé balzámy, na které jste se tolik těšili a místo vytoužené hladké pokožky se váš problém ještě zhoršil? Případně se objevil jiný, s nímž jste se do té doby nepotýkali? Nevěšte hlavu a berte dočasné obtíže jako vstupenku k lepším zítřkům. A to nejen v otázkách pleti.

I KŮŽI JE TŘEBA NASLOUCHAT
NAUČTE SE ČÍST V OBLIČEJOVÉ MAPĚ
POKOŽKA JAKO EMOČNÍ BAROMETR
PUSŤTE SE DO VNITŘNÍ PRÁCE
NAŠE OSOBNÍ TIPY

Kůže funguje jako skvělý ukazatel všeho, co v našem životě (ne)funguje. A bylinami i vědomým záměrem nabitá kosmetika Inlight je na této cestě sebepoznání skvělým průvodcem, který „svítí“ do míst, kam jsme se dříve neodvážili podívat. Díky tomu nám pomáhá vidět problémy, o nichž jsme neměli tušení, případně jsme před nimi raději zavírali oči. Při uzdravování naší pokožky jde ve většině případů o to nebát se pravdy, obrnit se trpělivostí a vydržet období, kdy věci vyplouvají na povrch takové, jaké skutečně jsou. Ne takové, jaké je chceme vidět.

I KŮŽI JE TŘEBA NASLOUCHAT

Kůže je náš největší orgán, který plní řadu funkcí včetně detoxikační. Promítá se do ní úplně všechno včetně toho, co jíme a pijeme, přes to, jak přemýšlíme, jak se cítíme i v jaké životní situaci se aktuálně nacházíme... Zdánlivě nevysvětlitelné kožní obtíže mnohdy poukazují na nezpracované trauma, potlačené bolestivé vzpomínky nebo „jen“ nepříjemný odsudek okolí, na který bychom nejraději zapomněli, ale on přesto pracuje v našem podvědomí. I proto není radno kožní problémy podceňovat, ale naopak je využít jako příležitost k tomu zjistit, co se mi tělo potažmo duše snaží prostřednictvím kůže říct. „Pokud se některá z mých klientek po Inlightu osype, nevnímám to nijak tragicky. Naopak mi přijde skvělé, že dostáváme pozvánku k tomu, abychom zjistily, co přesně je třeba dát v jejím životě do pořádku,“ vysvětluje kosmetička Barbora Blahůšková.

Kožní obtíže mnohdy poukazují na nezpracované trauma, potlačené bolestivé vzpomínky nebo „jen“ nepříjemný odsudek okolí, na který bychom nejraději zapomněli, ale on přesto pracuje v našem podvědomí.

NAUČTE SE ČÍST V OBLIČEJOVÉ MAPĚ

„Jakmile se na pleti objeví nějaký výsev, řídím se podle obličejové mapy,“ prozrazuje Barbora. Každé místo na obličeji je totiž propojené s určitým vnitřním orgánem. Pokud je na tom některý orgán špatně, tělo nám to ukazuje mimo jiné prostřednictvím obličeje. „Pupínky na čele tak obvykle signalizují problém s tenkým střevem, výsev kolem brady se pojí s hormonální nerovnováhou, tváře souvisejí s plícemi. Ukazatelem toho, že je něco v nepořádku, však rozhodně není jen akné, ale také suchá, začervenalá a zduřelá místa, která jsou typickým projevem dermatitid a ekzémů,“ vysvětluje Barbora. Ty mnohdy souvisejí se stále častějším výskytem nejrůznějších potravinových intolerancí. „Máme-li problém ve střevech, je třeba ho řešit v první řadě vnitřně a minimálně na nějaký čas vysadit potraviny, které dráždí náš imunitní systém a způsobují chronický zánět v těle. Skvělou pomoc najdete například zde,“ doporučuje.

Každé místo na obličeji je propojené s určitým vnitřním orgánem. Pokud je na tom některý orgán špatně, tělo nám to ukazuje mimo jiné prostřednictvím obličeje.

POKOŽKA JAKO EMOČNÍ BAROMETR

Velmi často upozorňuje naše kůže především na problémy psychického rázu. Jejím prostřednictvím totiž vyjadřujeme emoce, funguje také jako pomyslná hranice, která odděluje naše Já od okolního světa. „Kožní problémy se mohou objevit například tehdy, pokud ostatním příliš ustupujeme. Mnohdy vzniknou také v situacích, kdy máme strach z okolí, a tak sami sebe podvědomě obalujeme tzv. hroší kůží. Jedna moje klientka se bála mužů a na nevědomé úrovni se před nimi snažila chránit kožními problémy. Měla pocit, že s nemocnou kůží jí nikdo nebude chtít. Tím pádem se k ní nikdo nepřiblíží, ani jí neublíží,“ vysvětluje kosmetička. „Takových žen jsem během své praxe potkala plno. Jsou-li tedy ve vašem případě fyzické příčiny kožních obtíží vyloučeny, doporučuji vyzkoušet nějakou terapeutickou metodu, která je vám blízká a během níž se budete cítit bezpečně."

Kůže velmi často souvisí především s problémy psychického rázu.

PUSŤTE SE DO VNITŘNÍ PRÁCE

A důležitá rada na závěr? Jak už výše uvedené řádky napovídají, v případě problematické kůže nikdy nespoléhejte jen na kosmetiku. „Občas mi přijde, že lidé zbytečně odevzdávají svou moc odborníkům ve svém okolí. Někteří hned běží k dermatologovi, nakupují v lékárnách zázračné krémy, objednávají se ke kosmetičkám a doufají, že za ně problém okamžitě vyřešíme. Určitě rády nabídneme pomocnou ruku a odbornou radu. Měli by však pochopit, že vyřešení problému se do velké míry odvíjí také od jejich vnitřní práce. Ta začíná mimo jiné u toho, jak k sobě daný člověk mluví. Pokud se každé ráno vzbudí a při pohledu do zrcadla si povzdechne nad tím, jak hroznou má kůži, jen těžko může očekávat zlepšení. Tělo poslouchá, co mu říkáme. Chcete-li pozitivní změny ve svém životě, začněte s ním mluvit s láskou a respektem. Ty jsou totiž naprostým základem všeho a bez nich se v procesu uzdravování daleko nedostanete,“ uzavírá Barbora.

NAŠE OSOBNÍ TIPY

  1. Pokud se vaše problémy po používání kosmetiky Inlight nejprve zhoršily, obrňte se prosím trpělivostí a vydržte alespoň dva až tři měsíce. Je-li zhoršení opravdu dramatické, doporučujeme vynechat na nějaký čas Bio čisticí balzám a ošetřovat pleť pouze Bio květovým tonikem a jednodruhovým 100% přírodním a za studena lisovým olejem. Vhodný je například jojobový nebo konopný. Skvělou snášenlivost má také Inlight Bio odličovač a Inlight Bio dětský olej na obličej a tělo, který se hodí i pro dospělé s velmi reaktivní pokožkou.

  2. Postupné uzdravování pleti bohužel v některých případech připomíná jízdu na horské dráze a vyžaduje kromě jiného radikálnější změnu životního stylu, maximální eliminaci stresových faktorů a úplné vynechání konvenční kosmetiky. Z naší zkušenosti víme, že největší neplechu na kůži dělají make-upy plné silikonů, které jsou schopné překazit úspěšně rozběhnutý detoxikační proces. Chcete-li zmírnit viditelnost kožních obtíží, zvolte některý z přírodních make-upů plných hojivých bylinek, díky nimž může pokožka svobodně dýchat.

  3. Ve velmi výjimečných případech souvisí zhoršení pleti po Inlight s alergickou reakcí na některou z bylin. Tu nejčastěji poznáte podle intenzivního pálení, hoření a výrazného zrudnutí pokožky. Nastane-li taková situaci, produkt okamžitě vysaďte.

 

TEXT: EVA KARLASOVÁ
FOTO: UNSPLASH.COM, PEXELS.COM A ARCHIV ZNAČKY INLIGHT

Líbil se vám článek?
Sdílejte ho s přáteli

Příspěvek byl publikován 05. 12. 2022 / Rubriky: Péče o pleť

Magazine image

Stáhněte si poslední vydání magazínu biOrganica

biOrganica v médiích