Rozmarýn: Pohlazení pro tělo i duši

Rozmarýn: Pohlazení pro tělo i duši - Biorganica    Jedna z nejpůvabnějších bylinek je oblíbená především pro svou pronikavou vůni a zároveň nezaměnitelnou chuť, která dokáže ozvláštnit mnoho pokrmů. Díky svým antiseptickým, antibakteriálním a hydratačním vlastnostem má široké využití také v aromaterapii a kosmetice.

Věděli jste, že…

rozmarýn je tradičně ceněn jako pomocník při nejrůznějších zánětech? Kromě jiného blahodárně působí na oběhový a nervový systém, chrání cévy a pomáhá při problémech s nízkým krevním tlakem. Po staletí je využíván také pro svou schopnost přinášet úlevu při namožených svalech, bolestech kloubů či artróze. I z toho důvodu je klíčovou složkou Inlight Bio Recovery balzámu na svaly a klouby. 
díky své schopnosti zvýšit průtok krve v mozku bývá rozmarýnová tinktura užívána pro zlepšení paměti či k úlevě při bolestech hlavy? Bylinka milující slunce a teplo je známá také pro schopnost projasňovat špatnou náladu a blahodárně působit na psychiku. I z toho důvodu ji MUDr. Spiezia zakomponoval do čisticího balzámku, který je ideální součástí ranní a večerní očisty těla a mysli. Nádherně z vás totiž smyje všechny energetické stopy předchozí noci či náročného dne.
velmi prospívá vlasům i vlasové pokožce? Díky jeho působení ho můžete nalézt například v elixíru na vlasy, jehož složení je speciálně navrženo tak, aby pomáhalo předcházet mimo jiné svědění vlasové pokožky, vzniku lupů a vypadávání vlasů. 
rozmarýnový nálev je ideální při nachlazení, chřipce či špatném trávení? Buďte však opatrní co se dávkování týče!
 konzumace bylinky se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám. Vyhýbat by se jí měli také lidé, kteří v minulosti prodělali zánětlivá onemocnění jater či ledvin. Kvůli své nezanedbatelné podpoře oběhového systému není vhodný ani při vysokém krevním tlaku, silné menstruaci a epilepsii.

cystická fibroza, žena s miminkem, inhalace, nemocnice

Pěstováním rozmarýnu prospíváte ekosystému celé planety. Léčivá bylinka je totiž cenným zdrojem nektaru pro první včely medonosné.

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek