Zázrak zvaný aloe vera

Zázrak zvaný aloe vera - Biorganica    Mimořádných účinků stálezelené sukulentní byliny si cenili již starověcí Egypťané, její zázračné schopnosti posléze vyzdvihovaly i takové osobnosti jako Aristoteles, Marco Polo či Kryštof Kolumbus. Není divu – aloe vera totiž přináší zcela výjimečný koktejl výživných látek, které navzájem zvyšují své účinky a mají velmi všestranné použití.

Věděli jste, že…

1aloe vera pochází ze Severní Afriky, misionáři však posléze byla hojně rozptýlena do dalších částí světa? Zmínky o jejím blahodárném působení lze nalézt už v Novém zákoně.

2na světě existuje mnoho druhů aloe vera, pouze málo z nich jsou však přisuzovány léčivé účinky? Za nejúčinnější je tradičně považována aloe barbadensis, neboli aloe pravá, která obsahuje řadu cenných látek, mimo jiné jsou v ní zastoupeny například vitaminy, minerály, aminokyseliny a enzymy.

3stálezelná sukulentní bylina má adaptogenní vlastnosti, což znamená, že si z ní každý vezme právě to, co jeho tělo potřebuje? Její využití je široké, nejčastěji však nachází uplatnění v lékařství a v kvalitní kosmetice s pečujícími a zklidňujícími účinky.

4má mnoho účinků mezi než patří například antioxidační, protizánětlivé či protinádorové? Velmi ceněná je také funkce regenerační, zklidňující, hojící či chladivá. V souvislosti s raw aloe vera se často hovoří také o schopnosti efektivně stimulovat růst vlasů, i proto je hojně využívána v šamponech.

5šťávu z listů aloe vera lze použít na rány, spáleniny, ekzémy, hmyzí bodnutí, lupénku, seboreu, lupy, afty či strie?

6ze známé exotické rostliny se používá především dužina, která je buď lisována na šťávu, či usušena a namleta na prášek? Produkty obsahující sušený prášek však bývají mnohem méně účinné. Čerstvá dužina z aloe vera je velmi důležitou součástí bio kosmetiky Naturalis, jejíž produkty vyráběné z právě sklizených lokálních surovin jsou doslova nabité vitálními složkami. Letošní novinkou je luxusní řadu tělové péče Home Spa, díky níž si můžete dopřát domácí lázně v pohodlí svého domova. 

7aloe barbadensis je využívána také při výrobě přírodní dekorativní kosmetiky ZUII, kde se spolu s ostatními blahodárnými ingrediencemi, květinami, oleji a bylinkami podílí na dostatečném zvhlčení, zklidnění a regeneraci pokožky!

cystická fibroza, žena s miminkem, inhalace, nemocnice

Vysoká koncetrace čerstvého aloe vera nechybí také v oblíbeném dětském šamponu a sprchovém gelu, kteří si zamilují i ti nejmenší, nádherně totiž voní a nepálí v očích. FOTO: Martin Goga

 
CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
Tak neváhejte a přihlaste se k odběru novinek